«Говоримо українською»: завершилося навчання на мовному курсі для вимушено переміщених осіб
Сьогодні мова виконує не тільки комунікативну функцію, а й, як ніколи, стала ідентифікатором та кодом нашої нації в найскладніші часи. Не знати рідної мови для українця – означає не розуміти ціни нашої війни з росією.
Відтак з ініціативи відділу освіти Дрогобицької міської ради та центру професійного розвитку педагогічних працівників створено можливість всім охочим подолати мовний бар’єр, перейти на українську мову чи поглибити свої знання.
Впродовж листопада та грудня тривав мовний онлайн-курс “Говоримо українською”, організований для внутрішньо переміщених осіб, що проживають у Дрогобицькій територіальній громаді. Учасники курсу не тільки активно спілкувалися українською, а й вивчали принципи наголошування слів, мовленнєві норми на позначення часу, пояснення застарілих і нових слів, складали розповіді з інтригою, знайомилися з типовими помилками нашого мовлення, вивчали правильні мовленнєві форми, воювали з суржиком та росіянізмами, а також шукали власне мовленнєве ДНК.
Автор курсу та ведуча – Олександра Пецкович, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради. Також долучилася до проведення заняття Леся Здерок, вчителька Стебницької гімназії №11 імені Тараса Зозулі, та зуміла зацікавити присутніх розповідями про звичаї, традиції та обряди українців.
Всього на курс зареєструвалось 29 учасників. Систематично навчались 9-10 внутрішньо переміщених осіб. Наприкінці курсу учасникам вручили сертифікати за відповідальну та наполегливу працю.
Змінюємо і змінюємося сьогодні, створюємо можливості та шукаємо шляхи до перемоги на всіх фронтах, на мовному – передусім!