Городище у Ступниці та Котованому може стати другою «Тустанню»

13:58 1 Листопада 2021

Ступниця і Котоване – села, які сьогодні входять до складу Дрогобицької територіальної громади. Унікальність цієї території полягає в тому, що у часи середньовіччя тут було городище, оточене фортифікаційними валами. Історики запевняють, що це поселення підпорядковувалося сину Ярослава Мудрого – Ігорю, адже саме тут Михайлом Грушевським було знайдено відповідну печатку.

Сучасні археологи активно розпочали експедиції цієї території з 2007 року. Богдан Лазорак – історик, науковець, кандидат історичних наук, директор «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» наголошує, що Ступниця є унікальною в тому плані, що на цій території знайдено артефакт, який датується Х—ХІ ст. і очевидно, бере свій початок з епохи перших білохорватських поселень.

У неділю, 31 жовтня, у церкві Святого Юрія відбулася регіональна конференція «Ступниця і Котоване від неоліту до ранньо модерного часу: Підсумки і перспективи досліджень середньовічного городища та реставрація храму Святого Юрія».

Конференція відбулася за підтримки Львівської обласної ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Дрогобицької міської ради у межах академічної і партнерської співпраці з Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. І. Франка, Археологічним музеєм Львівського національного університету ім. І. Франка, Національним університетом «Львівська політехніка», Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів), Інститутом українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського (м. Коломия) спільно із парафіяльною громадою і староством сіл Ступниця і Котоване.

Учасників конференції привітали голова громади Тарас Кучма та староста Роман Явірський.

Кожен з нас знає про унікальність Тустані та про інші видатні місця нашого краю. Ступниця нічим не поступається цим місцям. А можливо є й неповторнішою. Тому спільне завдання усіх – об’єднати зусилля задля дослідження та промоції цього краю, – наголосив Тарас Кучма.

Роман Явірський теж зазначив, що туристичний розвиток їхнього краю може вирішити проблеми облаштування інфраструктури, дороги та розвитку території.

З науковими доповідями та презентаціями виступили історики та науковці, які презентували результати експедиційних досліджень та заходи зі збереження храму.

Модератором заходу виступив Богдан Лазорак.

Перейти до вмісту