Гіркий урок історії: сьогодні минає 37-ма річниця Чорнобильської аварії

12:01 26 Квітня 2023

В ніч на 26 квітня 1986 року сталась наймасштабніша техногенна катастрофа 20 століття – аварія на Чорнобильській АЕС, яка забрала понад 100 тисяч життів, а її наслідки людство пожинає досі.

Руйнування четвертого енергоблоку ЧАЕС мало вибуховий характер. Реактор було частково зруйновано, в результаті чого в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Викид за потужністю дорівнював 300 Хіросім.

Катастрофа на ЧАЕС цинічно приховувалась радянською владою, що стало черговим доказом того, що людські життя для комуністичного режиму були нічого не вартими.

Щорічно 26 квітня Україна відзначає річницю Чорнобильської аварії та вшановує пам’ять всіх, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а особливо – ліквідаторів наслідків аварії, які ціною власних життів ліквідували пожежу та запобігли ще більшому лиху.

У Дрогобицькій громаді в цей день традиційно проводять скорботне віче біля пам’ятного знаку, присвяченого ліквідаторам аварії на ЧАЕС, за участі керівництва громади, духовенства, надзвичайників та небайдужих мешканців громади.

Традиційно пам’ятну молитву та вшанування пам’яті жертв Чорнобильської аварії організувало управління культури та розвитку туризму.

А керівництво громади, в особі заступників міського голови Ігоря Германа та Володимира Коцюби, після спільної молитви поклали лампадки до пам’ятного знаку.

Станом на сьогоднішній день у Дрогобицькій громаді на обліку управління соціального захисту населення числиться 250 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З них: 50 осіб – І категорії, 83 особи – ІІ категорії; 64 особи – ІІІ категорії; 20 вдів та 33 дитини.

З нагоди відзначення 37-х роковин Чорнобильської катастрофи проведено виплати з міського бюджету одноразової матеріальної допомоги І-ІІ-ІІІ категоріям та вдовам на суму 88 600 гривень.

Перейти до вмісту