У Дрогобичі громадськість, представники бізнесу та влади працювали спільно над концепцією розвитку міських парків. ФОТО

0:00 22 Серпня 2017

Датський урбаніст Ян Гейл сформував три основні тези якості міського простору: міський простір повинен бути живий, безпечний та здоровий. Саме ці тези повинні лежати також в основі розвитку паркових зон міста. Парки мають бути насичені життям, різними подіями, бути безпечними для людини в будь-яку пору доби та забезпечувати людям можливість займатись спортом та вести здоровий спосіб життя.

21 серпня у Дрогобичі відбувся семінар “Розвиток трьох малих парків Дрогобича” в межах проекту “Залучення громади до формування концепції розвитку міських парків”, що реалізує ГО “Український молодіжний прорив” спільно з ініціативною групою мешканців міста “Дрогобич – мій дім” в партнерстві з КУ “Інститут міста Дрогобича” та ГО “Всеукраїнське об’єднання “Єднаюча сила” в рамках Kyiv Dialogue / Kiewer Gespräche / Київський Діалог за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини.

Під час першої частини семінару Олександра Сладкова, начальник відділу урбаністики ЛКП “Інститут просторового розвитку м. Львова” представила результати анкетування, відповідно до яких основна частина респондентів досить часто буває у парку біля Народного дому та Студентському парку. В той же час парк “Голандку”майже не відвідують мешканці. Дрогобичани пишуть про необхідність перепланування доріжок, висадження нових та зрізку старих дерев у парку біля Народного Дому, в той час як парк біля головного корпусу ДДПУ більш менш влаштовує основну частину. Переважна кількість респондентів пише про те що в парку має бути достатньо лавочок, якісний газон, смітники, тінь, дитячий та спортивний майданчик, wi-fi, інформаційні стенди та не підтримують встановлення пам’ятників. В той же час сучасна скульптура знаходить більшу підтримку. Дрогобичани хочуть щоб в парках проводились, кінопокази, пленери, квести, флешмоби та встановлювались тимчасові артоб’єкти.

Під час другої частини семінару учасники мали змогу стратегувати під наглядом Христини Яблонської, викладача УКУ, TOP-фасилітатора. В результаті було напрацьовано кілька десятків різноманітних ідей, як би ці три малі парки мали розвиватись та погруповано їх за такими основними напрямками: утримання парків (тут зокрема ішлось про необхідність створення в майбутньому окремого комунального підприємства “Дрогобичпарк”, встановлення вебкамер та патрулювання муніципальною вартою тощо), творчі події (кінотеатр, лекторій, сцена тощо), спортивні майданчики (мініфутбол, баскетбол, волейбол, бадмінтон, теніс, скейт-парк, велодоріжки тощо), дозвілля та постійні розваги (wi-fi, звукова інсталяція, бібліотека тощо), дитяча зона (правила дорожнього руху для дітей, міні-куб/багатогранник), перепланування (змінити покриття доріжок, громадська вбиральня, якісні газони), бізнес-ідеї (музей-криївка в басейні, зорбінг в басейні), паркові меблі (сучасні вуличні меблі, арт-споруди, велопарковки з лавочками).

Наступним етапом роботи над проектом стане функціонування у вересні “Майстерні парку”, де жителі міста безпосередньо зможуть взяти участь в обговоренні формування концепції розвитку трьох малих парків міста.

ГО “Український молодіжний прорив”

Перейти до вмісту