Геоінформаційна система Дрогобицької громади: чому це важливо та як Краків готовий підтримати Дрогобич у цій роботі?

11:55 9 Липня 2024

У Дрогобичі триває розробка інноваційного картографічного ресурсу –  геоінформаційної системи (ГІС), який дає можливість оцифрувати максимальну кількість даних з інженерно-транспортної інфраструктури, землекористування, містобудування та ін.

Всі дані зібрані на єдиному ресурсі та накладені на генеральний план міста дають цілісне представлення важливої геопросторової інформації. Все це в комплексі дає можливість аналізувати та опрацьовувати інформацію та забезпечувати оперативну комунікацію влади та громади.

Оцифрування даних та напрацювання картографічних ресурсів проводиться на вимогу держави – з метою забезпечення геопросторового розвитку територіальних громад.

Дрогобич таку роботу розпочав власними силами та без залучення додаткового фінансування. З цією метою у Дрогобичі провели робочу зустріч та зібрали всі комунальні установи, які працюють та надають послуги в громаді. Адже оцифрування та нанесення даних на єдину карту потребує співпраці всіх установ.

Ми розуміємо вимоги часу і усвідомлюємо, наскільки важливо забезпечити цифрове управління даними в громаді. Також, перебуваючи в Кракові, ми мали можливість ознайомитись з їхніми напрацюваннями, побачити, як це працює на практиці. Ми раді, що можемо переймати досвід такого передового міста, як Краків», – наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Відтак у Дрогобичі власними силами розпочали розробку та наповнення системи. Її проводять зусиллями ІТ-спеціалістів управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій.

Станом на сьогоднішній день вдалось нанести на мапу схему теплових та водних мереж – підземних комунікацій, а також оцифрувати та опублікувати на карті містобудівні планшети старих зразків.

Вчора, 8 липня, проведену роботу презентували для офіційної делегації з Кракова.

Презентацію проєкту провів головний спеціаліст сектору інформаційних технологій управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій Ігор Бах, який розповів присутнім про ту роботу, яку вдалось зробити станом на сьогоднішній день. До слова, при оцифруванні даних, використовують не лише документальні дані, які можуть мати похибки чи неточності. До роботи залучені інженери, які проводять попередні обстеження мереж, що дозволяє максимально актуалізовувати дані.

Краків над розробкою геоінформаційної системи працює вже друге десятиліття. Місто має успішний досвід в реалізації таких проєктів та залученні грантових програм.

Станом на сьогоднішній день культурна столиця Польщі має грунтовні напрацювання в цій сфері, а з ресурсом ГІС там щоденно працюють 140 спеціалістів.

Важливим є те, що Краків готовий ділитись досвідом з Дрогобичем та зацікавлений у подальшому розвитку Дрогобича. Під час зустрічі було задекларовано подальшу співпрацю та підтримку реалізації проєкту.

Наша співпраця є дуже тісною. Ми готові й надалі навчати та передавати наш досвід. Зі сторони Дрогобича потрібні спеціаліст, інженер, який займатиметься проєктом на багаторічну довгострокову перспективу. Зі своєї сторони ми готові приймати цю людину в нас та навчати її, адже далеко не все можна вивчити дистанційно. ГІС має надзвичайно важливе значення для функціонування міста загалом, тому робота над ним має бути точною та системною», – наголосив під час візиту голова правління Краківського водоканалу Пйьотр Зєнтара.

Геоінформаційна система (ГІС) територіальної громади – інноваційний електронний картографічний ресурс, головне завдання якого забезпечення цілеспрямованого та комфортного управління активами громади: природними та земельними ресурсами, інженерно-транспортною, соціальною, туристичною інфраструктурою, інвестиційним потенціалом громади, забезпечує оперативну комунікацію громадян та керівництва громади.

Кожен модуль геоінформаційної системи може працювати окремо від інших, що дозволяє доповнювати систему поетапно.

Перейти до вмісту