Галицькі мейкери: на базі механіко-технологічного коледжу відкрили сучасні майстерні з інженерії, програмування та робототехніки
У суботу, 17 травня, на базі Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу урочисто відкрили сучасні майстерні з інженерії, програмування та робототехніки. Вони створені в межах реалізації проєкту «Галицькі мейкери», що став можливим завдяки грантовому фінансуванню у розмірі 2 мільйони гривень.
Ініціатива була реалізована за підтримки БО БФ «КОЛО» у партнерстві з GIZ, і охопила дві освітні установи – Дрогобицький механіко-технологічний фаховий коледж та Меденицький аграрно-технологічний професійний коледж. Тепер тут створені всі умови для практичного навчання молоді у сферах, що мають високий попит – інженерія, ІТ та робототехніка.
В урочистому відкритті взяли участь міський голова Дрогобича Тарас Кучма, директор коледжу Богдан Звір, в.о. ректора Донецького національного технічного університету Денис Шиленко, керівник проєкту та організатор фестивалю «GM.Fest» Ігор Лютик, представники ОМС, а також компанії Dnipro M, ДРВА, студенти, викладачі та військовослужбовці.
Сьогоднішній захід надзвичайно важливий, і він, безсумнівно, підсилить нашу ідею, яку ми вже впроваджуємо, – створення «Талант хабу» у нашому місті. Це буде такий осередок, де освіта та бізнес функціонуватимуть пліч-о-пліч. Тим самим будуть задоволені кадрові запити бізнесу, а молодь здобуватиме актуальні й затребувані на ринку праці знання та навички. Дякуємо організаторам за реалізацію такого необхідного проєкту. Дякуємо керівництву коледжу та Донецького університету за те, що завжди активні у всіх заходах місцевого значення. За нашою молоддю – майбутнє. Радію, що спільно створюємо умови для цікавого, якісного навчання, – зазначив Тарас Кучма.
У рамках проєкту було закуплено високотехнологічне обладнання: чеські 3D-принтери Prusa, лазерні та фрезерні верстати, плазморізи, плоттери, інструменти для точних робіт та елементи для створення роботів. Усе це дозволить студентам працювати з технологіями майбутнього вже сьогодні.
Після офіційної частини учасники заходу стали частиною справжнього техно-фестивалю. Вони змогли спробувати себе в майстер-класах з 3D-друку, паяння, робототехніки, гончарства, різьби по дереву, а також мистецтва малювання кавою і вином. Окрему увагу привернули демонстрації FPV-дронів і безпілотників дальнього радіусу дії від Центру підготовки операторів БПЛА «Коlо-fly» та 15-ї Окремої бригади «Чорний ліс». Після майстер-класів присутні мали змогу придбати каву та солодощі від місцевої кав’ярні «Krem».