Французькі партнери ознайомились з потенціалом Дрогобицької громади та окреслили перспективи майбутньої співпраці

2 Грудня 14:21

Впродовж двох днів у Дрогобичі перебувала офіційна делегація з Франції – представники спільноти комун Pays Sabolien, центр якої розташований у місті Сабле сюр Сарт. Також до Дрогобича завітав Почесний Консул Франції у Львові Данило Ярема.

Гості мали змогу оглянути Дрогобич, Стебник та кілька сіл Дрогобицької громади, познайомитись з інвестиційною привабливістю регіону та побачити, як Дрогобицька громада працює в умовах воєнного стану та приймає вимушено переміщених осіб, які постраждали від війни і потребують прихистку.

В ході візиту гостям презентували роботу Дрогобицької громади за пріоритетними напрямками. Офіційна делегація відвідала КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», де мала змогу оглянути медичний сервіс та якість надання медпослуг.

Чимале зацікавлення у французьких колег викликав аграрний сектор нашого регіону та зокрема робота комунального підприємства «Тарком», яке окрім вирощування сільськогосподарської продукції, займається утриманням великої рогатої худоби. Що важливо – частина корів, яких розміщено на фермах «Таркому», були евакуйовані раніше з Херсонщини та врятовані з фермерських господарств, які потрапили під ворожі обстріли. Станом на сьогодні на фермах уже появилися й телята.

В ході відвідин Стебника французи побували в приміщенні офісу старости, де впродовж повномасштабного вторгнення росії на Україну, було облаштовано один з хабів прийому та видачі гуманітарної допомоги. Також офіційна делегація оглянула приміщення відремонтованого гуртожитку у Стебнику, де облаштували 32 квартири для вимушених переселенців та будівництво будинку для ВПО на вулиці Пилипа Орлика у Дрогобичі, на базі якого буде 12 квартир для переселенців.

Окрім цього французькі гості відвідали ліцей №16, який від початку повномасштабної війни прийняв чи не найбільшу кількість переселенців та став складом для великогабаритних гуманітарних вантажів, які прибували з-за кордону. А в Народному домі імені Івана Франка оглянули укриття та стали свідками того, як небайдужі дрогобичани та гості міста плетуть маскувальні сітки для ЗСУ. Оглянули й діяльність Дрогобицького музично-драматичного театру, оскільки зацікавлені й у культурному обміні досвідом.

Вчора офіційна делегація з Франції зібралась у Дрогобицькому Дія Центрі. Окрім гостей та приймаючої сторони на захід запросили представників сусідніх громад, які також мали змогу коротко презентувати потенціал своєї громади та перспективи розвитку і можливої співпраці. Відтак на зустріч прибули представники Бориславської, Східницької та Меденицької громади.

Дрогобицьку громаду презентував міський голова Тарас Кучма, який ознайомив присутніх з напрямками роботи та успішними проектами, з життям громади впродовж воєнного стану, прийомом ВПО, залученням закордонної допомоги та підтримкою міст, які найбільше постраждали від ворожих обстрілів.

Ви мали змогу переконатись у якості медичного обслуговування. Нам вкрай важливо підвищувати рівень послуг, особливо в частині лікування та протезування наших воїнів. Ви побачили роботу першої і єдиної комунальної ферми, яка працює та поповнюється новим поголів’ям великої рогатої худоби. Вже зараз ми окреслили напрямки можливої співпраці. І я щиро вірю, що наше партнерство дасть можливість розвиватись, ставати кращими та успішнішими, – наголосив Тарас Кучма.

Також гостям представили втілену практику – Хаб гуманітарної допомоги Україні в Перемишлі, який організували силами КУ «Інститут міста Дрогобича» та приватного партнера – фірми Грейнпласт (підприємець Юрій Мацигін).

Окрім місцевих громад, на зустріч прибув представник ЛОВА – начальник відділу міжрегіональної співпраці та протокольного забезпечення Дмитро Фомов. Долучився до налагодження співпраці з французькою стороною підприємець Олександр Мисишин.
Французька сторона також представила свій регіон та можливі точки дотику в реалізації спільних проектів.

Від початку повномасштабної війни в Україні, французи активно включились в підтримку України та допомогу українцям. Ця робота велась в двох напрямках: евакуація людей зі східних територій та робота з гуманітарними вантажами, в частині постачання необхідної допомоги та військового устаткування. В допомогу включились звичайні мешканці Франції, підприємці, старші люди, які розуміють та усвідомлюють, що таке війна. Ця підтримка надалі з нами, – наголосив почесний консул Франції у Львові Данило Ярема.

Модератором конференції виступив директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.

Підсумком візиту французької сторони стала доставка чергового траншу гуманітарної допомоги з Франції та підписання меморандуму про партнерство між Дрогобицької громадою та спільнотою комун Франції Pays Sabolien.

Перейти до вмісту