Фонд держмайна знайшов інвестора для Солеварні: керівництво міста наголошує на важливості врахування думки громади

10:06 26 Квітня 2023

У Фонді державного майна України знову заговорили про Дрогобицьку солеварню. Тут не виключають можливість виставити підприємство на продаж, оскільки є інвестор, якого вдалося знайти спільно з ЛОВА, який зацікавився Солевиварювальним заводом міста Котермака.

Зважаючи на це, днями відбулась робоча зустріч Оксани Дідик, начальниці відділу приватизації регіонального відділення Фонду держмайна України, Данила Петріва, провідного інспектора управління промисловості, підприємництва та інвестиційної політики Департаменту економіки ЛОВА із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та його першим заступником Ігорем Германом. Також до діалогу були запрошені – Леся Лазунда, керівниця управління інвестиційного розвитку та економіки ДМР, Мар’яна Свідовська, керівниця управління майна громади та директор Дрогобицької солеварні Олег Петренко.

Дрогобицька солеварня безперервно працює з 1250 року. Наразі підприємство залишається єдиним в Україні виробником солі, оскільки «Артемсіль» припинила свою роботу через повномасштабну війну росії проти України.

Сьогодні Фонд державного майна України, в підпорядкуванні якого з 2019 року перебуває підприємство, заявляє про можливість виставлення Дрогобицької солеварні на продаж – про це під час зустрічі повідомила представниця регіонального відділення Фонду. Поштовхом до такого кроку став інвестор, якого цікавить свердловина підприємства та виробництво солі.

Своєю чергою міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, місцева влада має обмеженні функції впливу на процес приватизації чи продажу держмайна. Однак, як мешканець громади, категорично проти того, щоб Солеварню передали у приватну власність. Місцеве самоврядування та громадськість неодноразово зверталися до державних інстанцій, щоб Солеварню передали у комунальну власність міста із можливістю залучати інвесторів і тим самим зняти будь-які маніпуляції щодо подальшої долі підприємства.

Солеварня – душа міста. Тому першочергово своє слово має сказати громада. Шляхом громадських обговорень та моніторингу громадської думки ми можемо вкотре дослідити позицію громади. Моя позиція в цьому питанні чітка – категорично проти продажу підприємства приватнику. Вважаємо, що Солеварню Фонд держмайна міг би передати громаді у комунальну власність, ми про це заявляли неодноразово. Також ми розглядаємо довгострокове право оренди із можливістю залучення інвестицій. Ми готові громадою самотужки подбати про душу нашого міста та розвивати її. Продаж Солеварні – ризик втрати унікальної технології видобутку солі та забудови території в центрі міста, – наголосив Тарас Кучма.

Наразі, як місцеве самоврядування, так і громадські активісти обдумують різні шляхи напрямків щодо розвитку Солеварні та шляхів залучення фінансової підтримки підприємства, в тому числі й від міжнародних інституцій.

Для моніторингу думки громадськості цими днями проведуть публічні консультації про майбутнє Солеварні.

Додамо, своєю чергою представник Фонду держмайна наголосила, що передасть вищому керівництву Фонду пропозицію представників влади Дрогобича щодо передачі Солеварні в комунальну власність.

Перейти до вмісту