Факти ICTV : У ньому вся сіль. Чому варто відвідати Дрогобич. ЗМІ

0:00 22 Листопада 2018

Дрогобич – невеличке місто у Львівській області, яке хоч раз у житті має відвідати кожен громадянин України. Факти ICTV з’ясували, чим воно особливе і що цікавого тут можна побачити.

Здавна тут видобували сіль і нафту, тут навчалися і працювали такі видатні діячі як-от Іван Франко, Юрій Дрогобич і Бруно Шульц. Вечірня театралізована екскурсія містом під назвою Таємниці підземелля Дрогобицької ратуші входить у топ-12 найкращих екскурсій України. Стара бруківка і висока ратуша з годинником створюють особливу атмосферу минулих часів. Нещодавно у Дрогобича з’явився офіційний туристичний логотип, який повністю відображає його сутність.

Що подивитися?

Інформаційний центр – перше місце, куди потрібно зайти одразу після прибуття. Вас зустрінуть привітні працівники, які готові розповісти про цікаві місця у Дрогобичі. Тут можна отримати безкоштовні мапи, брошури і іншу літературу, придбати оригінальні сувеніри, кружки з логотипом та символікою міста, виконані в сучасному стилі. І  головне – славетну дрогобицьку сіль, яка має високий попит у відвідувачів.

Площа ринок і ратуша. На Площі Ринок розташоване приміщення міської ратуші, з високою вежею, яку просто необхідно підкорити, якщо ви знаходитеся у місті вперше. Оглядовий майданчик  відкриває прекрасну панораму на місто, а великий годинник ратуші має власну історію. За словами мешканців, він виконує три функцій: показує точний час, виконує бажання і рятує людські життя. Існує легенда, що якщо прийти до нього рівно о 18.00 і загадати бажання, воно обов’язково збудеться. В роки війни у механізмі годинника переховувалися дві єврейки. Завдяки ньому вони врятували свої життя. Через деякий час вони поверталися у місто спеціально, щоб знову побачити годинник і віддячити йому.

Музей ваг – унікальне і, можливо, єдине місце в Україні, де зібрано близько сотні різноманітних ваг. Всі вони мають унікальний дизайн, типовий для століття, в якому він був виготовлений. Кожний прилад має своє призначення: ваги для монет, лікарські ваги, ваги для немовлят і т.д. Саме тут можна побачити унікальну річ – ваги, завдяки яким в середньовічні часи виявляли відьом. Тоді вважалося, що жінка, яка має вагу меншу за 49 кг, стовідсотково є відьмою.

Дрогобицький солеварний завод заснований ще у 1250 році. На даний момент це найстаріше діюче підприємство в Україні. На екскурсії ви можете на власні очі побачити процес виготовлення солі і прогулятися сольовими шахтами. У майбутньому приміщення хочуть реставрувати і зробити з нього цілий музей.

Балкон. Приїхати у нове місто аби просто подивитися на балкон? Чому б ні! Тим більш, коли цей балкон старіший за саму будівлю. Історичні обставини склалися так, що після Першої світової війни багато будинків біля Площі Ринок було пошкоджено. Тому при побудові даного будинку люди чомусь використали балкон зі старого. Ось так з’явився дім, балкон якого родом з 19 століття, а сам будинок уже з 20-того.

Пам’ятники. У місті існує безліч пам’ятників таким видатним особам як-ось Адам Міцкевич, Іван Франко, Тарас Шевченко, Юрій Дрогобич, Степан Бандера, Іван Пало ІІ.

Церква-музей святого Юра – пам’ятка дерев’яної архітектури, яка внесена до спадщини ЮНЕСКО. Її побудували ще у 15 столітті повністю з дерева, не використовуючи жодного цвяха.

Розваги

Мешканці міста та місцеві підприємці зацікавлені у розвитку Дрогобича та приваблюванні туристів. З’являються концептуальні заклади з особливою атмосферою. В кафе Кавун пропонують випити каву з символом міста – сіллю. До того ж тут можна поласувати солоним морозивом та навіть тортом з сіллю.

Заклад Osteria Doshka пропонує скористатися старим телефоном, якому близько ста років. Що цікаво, він досі працює і, відвідавши заклад, ви можете перевірити це самостійно, зателефонувавши на будь-який номер.

Де зупинитися

У місті налічується декілька хостелів, проте ця сфера ще не є добре розвиненою. Дрогобич – дуже атмосферне та привітне місто. Йому прогнозують перспективне туристичне майбутнє. Навколо солі будується бренд міста, адже вона є його символом. Тут є що подивитися, де зупинитися і де розважитися. Кілька хостелів, цікаві заклади, демократичні ціни, музей солеваріння – ось найважливіші приманки, які гарантують туристичний потік.

Фото: Людмила Богданова, drogtravel.com

Людмила Богданова

Перейти до вмісту