Енергетична підтримка: навчальні заклади Дрогобича та територіальної громади поступово забезпечують генераторами

24 Листопада 13:20

Цьогорічна зима є непростим випробуванням для кожного українського міста в різних регіонах України. Через атаки окупантів на енергетичну систему держави – українці щоденно потерпають від відсутності електропостачання, тепла та води в оселях та установах. Відсутність електрики не тільки блокує звичний ритм життя кожного міста, але й спричиняє зупинку навчального та освітнього процесу різних рівнів.

Днями із міста побратима Битома до Дрогобича передали 7 генераторів потужністю 3 та 5 КВт для забезпечення безперебійної роботи освітніх закладів міста та територіальної громади в час відсутності електропостачання.

За побажанням донорів генератори скеровують в першу чергу в ті навчальні установи, які віддалені від міста або ж у них найчастіше відключають електроживлення.

Як повідомив керівник відділу освіти Віталій Вовків – 2 генератори із Битома уже передали в школи населених пунктів Дережичі та Снятинку. Один генератор отримав 24 садочок у Дрогобичі.

Також 2 генератори скерували в Гімназію №17 та Дрогобицький науковий ліцей імені Б. Лепкого.

Будемо і надалі по мірі надходжень гуманітарної допомоги від наших міст-побратимів у вигляді генераторів скеровувати їх в освітні установи міста та територіальної громади. Оскільки добре розуміємо – без додаткових джерел енергії освітні заклади не зможуть забезпечити повноцінний навчальний процес для школярів. Тим паче, ми не знаємо до кінця, які ще виклики та надзвичайні ситуації нас очікують в цьому зимовому сезоні, – підкреслив Віталій Вовків.

Окрім цього, за словами головного освітянина міста за підтримки Дрогобицької міської ради та міжнародних партнерів сьогодні, 24 листопада, відділ освіти скеровує сім генераторів у сім навчальних установ територіальної громади. Зокрема, в освітні установи сіл Болехівці, Нижні Гаї, Бистриця, Долішній Лужок, Михайлевичі та ЗДО№12 (Дрогобич), а також БНТТУ (Дрогобич).

25 листопада ще 6 генераторів буде передано в навчальні заклади сіл Рихтичі, Добрівляни, Лішня, Нагуєвичі, Унятичі та Верхні Гаї.

Що стосується цьогорічного зимового канікулярного періоду – то за твердженнями Віталія Вовківа – усі гімназії та ліцеї міста мають навчатись до 30 грудня. Відтак із 31 грудня до 30 січня стартують зимові канікули для школярів міста та територіальної громади Дрогобича.

Додамо, місто-побратим Битом із перших днів повномасштабного вторгнення росії на українські землі активно в гуманітарному плані підтримує Дрогобич. У місто Котермака скеровували і скеровують ліки, продукти харчування, засоби гігієни, теплі речі для ВПО, а також реанімобілі. Із енергетичними викликами – Битом передав першу партію генераторів для підтримки освітніх установ міста та громади.

Перейти до вмісту