Електронний пантеон Героїв та Алея пам’яті: як у Дрогобицькій громаді планують вшанувати полеглих захисників України?

15 Листопада 15:33

У Дрогобицькій міській раді відбулось чергове засідання робочої групи, яка напрацьовує пропозиції комплексного вшанування пам’яті полеглих Героїв України. Роботу в цьому напрямку курує заступник міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик.

Учасники поінформували про роботу, яка ведеться за кількома напрямками та напрацювання, які є станом на сьогоднішній день.

Один із них – це Електронний пантеон Героїв. Над його створенням працює управління цифровізації, інформаційної політики та комунікації, спільно з відділом соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей.

Станом на сьогоднішній день вже розроблено інтернет-портал, який працюватиме на базі порталу Дрогобицької міської ради, триває збір та систематизація інформації про загиблих Героїв – вихідців Дрогобицької громади та їх фотографій.

Електронний пантеон міститиме коротку біографію про кожного Героя, світлини, спогади рідних, побратимів, інформацію про місце служби, позивний, бойові відзнаки та нагороди, деталі загибелі та місце поховання Героїв.

Збір інформації та фото проводять за попереднім погодженням з родинами загиблих Героїв. Портал планують повністю наповнити та відкрити для публічного доступу до кінця цього року.

Паралельно триває робота над облаштуванням Алеї у Дрогобичі, яка вшановуватиме пам’ять всіх полеглих Героїв. Її планують облаштувати в парку Степана Бандери.

Проект дизайну майбутньої пам’ятної Алеї розробила дружина загиблого Героя Руслана Сиксоя (Ультраса), художниця Христина Соломчак.

За задумом авторки – Алея має постати у вигляді арки, яка міститиме металеві плити з нанесеними зображеннями полеглих Героїв. Обрамлення арки буде виконане у вигляді вишиванки, яка світитиметься в темну пору доби. Білі птахи на арці символізуватимуть душі Героїв, які віддали своє життя за Україну.

Деталі, які матимуть вагу в подальшому, під час встановлення арки та проведення там пам’ятних заходів, були обговорені сьогодні членами робочої групи. Кожен запланований крок будуть доносити родинам загиблих Героїв, радитись та узгоджувати з рідними втілення даного проекту. Адже хто, як не рідні загиблих Героїв, краще знають, яким має бути достойне вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за Україну.

Перейти до вмісту