Електронні петиції – інструмент вирішення суспільно важливих питань, а не задоволення політичних амбіцій
Дрогобич має тривалу практику використання інструментів електронної демократії. Серед них – електронні сервіси, петиції, відкриті консультації та публічні обговорення. Вони сприяють взаємодії громади з владою та прозорості роботи органу місцевого самоврядування.
Електронні петиції – це ефективний інструмент залучення громади до місцевого самоврядування. Так як мешканці мають можливість ініціювати вирішення того чи іншого проблемного питання, чи проведення необхідних робіт. А зібрані голоси свідчать про актуальність проблеми та спільне бачення в мешканців громади. Петиція, яка набирає необхідні 250 голосів, є обов’язковою до розгляду сесією чи виконавчим комітетом ради.
На жаль, час від часу окремі мешканці громади використовують інструменти електронної демократії не з метою вирішення проблемних питань та втілення позитивних змін в громаді, а з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації, збурювання мешканців та підриву довіри до роботи органів місцевого самоврядування.
Відтак, нагадуємо мешканцям громади, що робота сервісу «Електронних петицій» регламентується затвердженим Положенням та має відповідати затвердженим нормам. Неправдиві відомості, подані автором (ініціатором) петиції або громадським об’єднанням, а також використання лайливих слів, прямих образ на ім’я посадовців, є підставою для відмови в її оприлюдненні або для виключення з режиму оприлюднення після з’ясування зазначених обставин.
Подання неправдивих відомостей є підставою для відмови в оприлюдненні петиції.
Таким чином сьогодні було відхилено електронну петицію, яка вимагала публічного звіту про роботу міського голови міста Дрогобич Кучми Тараса Ярославовича з січня по липень 2023 року перед громадою та депутатським корпусом, з подальшою оцінкою його роботи.
Зазначимо, що звіт міського голови та заступників відбувається щорічно, як це передбачено чинним законодавством. Також передбачено всі умови, щоб мешканці громади могли задати питання та отримати на них відповіді.
При цьому автор петиції керувався завідомо неправдивими відомостями, перекрученими фактами та особистими звинуваченнями.
Нагадуємо, при наявності фактів та доказів порушення Закону України, кожен громадянин вправі звернутись до правоохоронних органів. Адже саме в їх компетенції розгляд такого роду питань. Демократичний устрій нашої країни передбачає вільне волевиявлення та право обирати владу під час голосування на виборчій дільниці. Тому вкотре закликаємо, – не перетворювати інструменти електронної демократії в механізм маніпуляції громадою та задоволення особистих політичних амбіцій.
Що ж стосується звернень та петицій, які містять в собі конструктивні ідеї, зауваження чи пропозиції – Дрогобицька міська рада відкрита до співпраці та їх реалізації з метою розвитку нашої громади.