Економія електроенергії та зменшення навантаження на енергосистему: чому це важливо?
Ворог продовжує здійснювати систематичні ракетні обстріли енергетичної інфраструктури України. В результаті ракетних ударів постраждала енергосистема в багатьох областях, чимало міст мають проблеми з електропостачанням.
Щоб зменшити навантаження на енергосистему, на заклик Кабміну та Офісу Президента, всі громади долучились до заходів економії – в населених пунктах почали вимикати вуличне освітлення, а мешканців закликали знизити споживання електроенергії в пікові години зранку та ввечері.
Зараз на Львівщині запровадили графік обмеження споживання електрики для промислових споживачів. Для побутових споживачів графіку відключень немає, але прошу усіх жителів області: намагайтесь не користуватися електропристроями з 08:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Це збільшує наші шанси пройти цей непростий період без аварійних відключень, – наголосив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Нагадаємо, з 21 жовтня набула чинності заборона використання на території Львівщини зовнішнього освітлення на час дії комендантської години та освітлення зовнішньої реклами після завершення робочого часу суб’єктів господарювання. Головна причина економії – дефіцит потужності в системі.
Дотримання вимог контролює головне управління Національної поліції у Львівській області та Патрульна поліція Львівської області.
У Дрогобицькій громаді також вжито заходи для економії електроенергії – відключено вуличне освітлення, проведено інформаційну кампанію серед населення, підприємців, керівників офісів та установ.
Водночас мешканців закликають бути готовими до аварійних ситуацій та відключення електроенергії.
Що потрібно підготувати на випадок можливого відключення електроенергії:
– ліхтарики та аналоговий радіоприймач на батарейках, а краще на акумуляторах (ідеально, якщо вони заряджаються від сонячного світла). Завдяки радіо ви зможете отримувати важливу інформацію, якщо раптом усі інші ґаджети розрядяться;
– сірники, свічки і сухий спирт;
– заряджені телефони й інші необхідні пристрої та додаткові павербанки (обирайте павербанки з максимальною ємністю). У разі відключення електроенергії, увімкніть на ґаджетах режим енергозбереження;
– тижневу потребу питної води та їжі, яка готується «у польових умовах» або уже готова до вживання. Їжа та вода довше залишатимуться теплими у термосах;
– аптечку з необхідними ліками, які ви приймаєте постійно, а також з тим, що може знадобитися в разі поранення;
– теплі речі та ковдри.