Екологія: Пам’ятка щодо поводження з рідкими відходами
Департамент міського господарства ДМР інформує, що відповідно до п. 2.21. Державних санітарних норм та правил утримання населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від 17.03.2011 р. № 145 та Правил благоустрою – рідкі відходи, що утворюються у житлових та громадських будівлях і спорудах за відсутності централізованого водовідведення слід зберігати у вигрібних ямах (вигребах).
Вигріб повинен бути водонепроникним та мати щільно прилягаючу кришку. Вигреби необхідно очищати по мірі їх заповнення. Вивіз або перевезення рідких відходів здійснюється лише на очисні споруди на підставі договору із суб’єктом господарювання, що володіє спеціальним транспортним засобом для перевезення рідких відходів. На території приватного домоволодіння місце розміщення вигребу та відстань від нього до власного житлового будинку визначає власник цього будинку з додержанням правил добросусідства. Забороняється розміщення рідких відходів поза вигребами, а також їхнє використання у якості добрива в городництві, садівництві та сільському господарстві. Забороняється під’єднання водовідведення з житлових чи нежитлових будівель та споруд до ливневої каналізаційної мережі
Порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.
Попереджаємо, що за забруднення території, а саме скидання рідких відходів у невідведених для цього місцях, відповідальну особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Щодо цивільної відповідальності, то, відповідно до ч. 1 ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.
За порушення правил охорони вод (водних об’єктів), якщо це спричинило забруднення поверхневих чи підземних вод і водоносних горизонтів, джерел питних, лікувальних вод або зміну їхніх природних властивостей, або виснаження водних джерел і створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, винну особу буде притягнуто до кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 242 Кримінального Кодексу України.
Департамент міського господарства