Дякували Дрогобицькій громаді за відчуття власного дому та підтримку: у Гімназії №8 відзначили Всесвітній день біженців

11:07 24 Червня 2025

Щорічно 20 червня відзначаємо Всесвітній день біженців. Цей день є нагадуванням про те, що поруч з нами є люди, які були змушені покинути рідні домівки, щоб уникнути конфліктів та переслідувань.

У час повномасштабного вторгнення тисячі українців стали вимушеними мігрантами у межах власної країни.

З нагоди Всесвітнього дня біженців на подвір’ї Гімназії №8 відбувся насичений захід для дітей та дорослих. Дійство розпочали з Хвилини мовчання – тиші, в якій чути крик мільйонів сердець за загиблими воїнами та невинними мирними мешканцями, чиї життя забрала війна.

Відтак, аніматори та казкові герої подарували справжнє свято емоцій та веселощів для дітей та дорослих. Присутні долучились до цікавих квестів, вікторин та руханок.

Особливо проникливим та емоційним на святі став виступ голови Ради з питань ВПО у Дрогобицькій громаді Дениса Уварова, який говорив від імені тисяч вимушено переміщених осіб, чиї долі назавжди розділені на «до» і «після». Денис Уваров наголосив, що вимушено переміщені особи — це не статистика. Це люди, які дивляться на світ через призму невимовного болю та особистої трагедії.

У Дрогобицьку громаду нас привів біль і війна. Але ми потребуємо не жалю, а трохи більше розуміння. Ми просимо допомогти нам бути тут, серед вас, своїми. Допомогти залишатися українцями, де б ми не були. Ми приїхали до вас за допомогою, і ви не відвернулися. Ви дали нам не просто прихисток – ви дали надію, що ми не самі у своїй біді. Тож щира вдячність Дрогобицькій громаді, яка стала другою домівкою для тисяч ВПО, – зазначив Денис Уваров.

Також до слова на святі були запрошені партнери, без яких воно б не відбулось і чия підтримка є відчутною в громаді в питанні переміщених осіб: керівник Львівського офісу БФ «Регіон Карпат» NEEKA Борис Фенюк та фахівчиня з довгострокових рішень Львівського польового офісу УВКБ ООН Анжеліка Скочиліс.

Справжнім символом непохитної єдності та живим культурним обміном стала участь у дійстві кримськотатарської спільноти. Представники громадської організації «ІХСАН-ЩИРІСТЬ» познайомили гостей заходу зі своїми традиційними стравами. Можливість відчути смак справжнього кримського плову — смак, який через окупацію зараз, на жаль, є недосяжним для всіх українців, — став потужним нагадуванням про коріння, єдність та те, що Крим, попри все, залишається частиною України.

На кілька годин усі присутні поринули у світ, де панує атмосфера щирості, добра та відчуття гостинності. Захід став нагадуванням про спільний біль і спільну надію на мирне небо над українською землею.

Організатори дійства висловлюють вдячність за підтримку колективу Гімназії №8 на чолі із керівницею закладу Наталією Попик.

Перейти до вмісту