«Дух, що тіло рве до бою»: на Батьківщині Івана Франка вшановували пам’ять Каменяра та його роду

15:54 28 Серпня 2024

Вчора, 27 серпня, в межах відзначення річниці з Дня народження Івана Франка, у його рідному селі Нагуєвичі відбулась панахида за Великим Каменярем.

Так, біля пам’ятного Хреста до скасування кріпацтва 1848 р., авторства Якова Франка відбулась панахида за Іваном Франком та його батьків.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак відзначив величезну роль Якова Франка у відновленні давньої парафії села Нагуєвичі. Після цього відбулося покладання квітів до пам’ятника українського генія Івана Франка в Нагуєвичах. Першими віддали шану Каменяру цьогорічний лавреат Міжнародної премії імені Івана Франка Олексій Сокирко, староста села Нагуєвичі Леся Гром, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус та заступник міського голови Дрогобича з соціальних та гуманітарних відносин Юрій Кушлик. Також до підніжжя пам’ятника поклали квіти представники Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Іван Франка, Іванківської РВА Київської області, члени журі Міжнародної премії імені Франка та громадськості Дрогобиччини.

Відтак, усі присутні мали змогу побувати на пізнавальній екскурсії від директора ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдана Лазорака. Науковець розповів історію музею, починаючи від спроби його створення Петром Франком ще в 1940-му році. Продемонстрував документи того періоду, а це – невідомі рукописи про Нагуєвичі і садибу Франків, які віднайшли під час ремонту в приміщенні колишньої сільської ради, проєкт відбудови батьківської садиби Івана Франка з точними кресленнями, проєктно-кошторисна документація на ремонт клубу села, протоколи загальних зборів села, накази відділу культури від 1954 року, де вказані причини звільнень українців, частіше це було за «буржуазний націоналізм».

Перейти до вмісту