Дух, що тіло рве до бою: дрогобичани вшанували пам’ять Івана Франка

11:25 29 Травня 2022

У день 106 роковин смерті Івана Франка, громада Дрогобича провела загальноміське віче. Захід традиційно відбувся біля пам’ятника Каменяреві. Вшанувати пам’ять земляка зібралися депутати, представники місцевого самоврядування, університету, галузі культури та мистецтв, освітяни, просвітяни, активні мешканці громади, діти та молодь, гості міста.

Чин панахиди відслужив отець Ігор Цмоканич.

Ми ідеалізуємо героїв, але вони також є людьми. Кожна людина має свої слабкості. Такі слабкості мав й Іван Франко. Тому потрібно розуміти у які часи він жив і що він переживав. Він жив і творив. Він був Велетом, – наголосив отець Ігор.

Іван Франко відзначився не лише у літературі, а й моді. Як зазначила ведуча заходу Уляна Воят, він носив вишиванку та костюм трійку. Так він поєднував багатовікову традицію і модерні запити епохи.

Від імені керівництва Дрогобицької громади учасників дійства привітав Ігор Чава – начальник управління культури та розвитку туризму.

Багато хто з нас знає Франка як казкаря. Всім відома його збірка «Коли ще звірі говорили». Однак наш Каменяр був великим науковцем, політиком, а його слово веде за собою й сьогодні. І ми бачимо, як наші доблесні воїни – Збройні Сили України виконують його настанови, – зазначив Ігор Чава.

Слово та настанови Івана Франка під час дійства згадували як у промовах, так і у музичних творах.

У своєму виступі відома акторка Ірина Грищенко акцентувала увагу на проблемі вивчення української мови на східних теренах України.

Людина, мовою якою вона думає, до тієї нації вона й належить. Це істина!
Я познайомилася зі справжнім Франком під час Революції Гідності. Я читала його твори і ридала. Саме з його творчості можна зрозуміти, що ще тоді – 100 років тому, в Україні була Європа, – виголосила Ірина Грищенко.

Про долю Франка, його кохання, страждання і розчарування виконали музичні твори викладачі музичного фахового коледжу імені Барвінського Андрій Боженський та Наталія Цигилик.

Актори театру імені Лесі Українки, який функціонує при народному домі імені Івана Франка Алла Мельничук та Іван Сех презентували уривок вистави «Я син з народу».

Як годиться, під час заходу учасники поклали квіти до пам’ятника Івану Франку.

Завершили дійство виступом ансамблю «Верховина», який виконав Марш Героїв України та Державний Гімн України.

Перейти до вмісту