Дух Різдва Христового: у Дрогобичі відбулась виставка шопок та дідухів

13:14 26 Грудня 2022

25 грудня у Дрогобичі відбулось непересічне дійство, яке було наповнене магією та різдвяним духом – виставка шопок та дідухів.

Фестиваль-виставку шопок у Дрогобичі організовують не вперше. Ініціатор заходу Управління культури та розвину туризму ДМР. Цьогоріч виставка відбулася уже вдруге.

Так, у неділю 25 грудня містяни мали змогу оглянути 26 шопок з Різдвяними вертепами. До реалізації задуму долучились народні доми Дрогобицької громади, працівники яких власними силами втілювали цікаві та креативні ідеї Різдвяних шопок. Кожна із них була виготовлена із індивідуальним підходом.

Зокрема, було представлено із кори, дерева, соломи, тканини, новорічних прикрас, макаронних виробів та гірлянд.

На захід завітали дрогобичани та переміщені особи, які мешкають в нашій громаді. Присутні з цікавістю роздивлялись шопки та фотографували їх.

Українці плекали свою культуру не одне століття, не зважаючи на всі утиски та нищення від ворогів. І ми маємо, що показати і, що передавати наступним поколінням. Україна цьогоріч в особливих умовах відзначатиме Різдво – на новонародженого Ісуса покладаємо наші найщиріші сподівання на найбільше чудо – перемогу над ворогом та новий етап розбудови та розвитку нашої держави, — наголосила начальниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська.

Окрім цього, на виставці були представлені й дідухи – один з символів Різдва Христового та незламності. Різдвяна шопка та дідух – в усьому світі є атрибутами різдвяних свят та асоціюються із вірою в диво та світлі новини.

Ведучою заходу була Зоряна Знак.

Перейти до вмісту