Дрогобицький школяр — призер всеукраїнського ІТ-конкурсу. ЗМІ

30 Грудня 0:00

Учень 8 класу ЗОШ № 1 м.Дрогобич Маркіян Ясюра здобув друге місце у всеукраїнському ІТ-конкурсі в номінації «WEBрозробка FRONT-END».

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Днями у Києві в приміщенні бізнес-центру «GULLIVER» відбувся фінал 4 сезону конкурсу. Маркіян презентував проект «Новий погляд на Космос».

Судді високими оцінками відзначили, креативність, дизайн та техніку виконання юного лауреата. Учень Дрогобицької ЗОШ №1 був єдиним представником з усієї Львівської області.

Маркіян, як і більшість підлітків, мріяв мати власний комп’ютер. Коли влітку батьки його придбали, хлопець, як сам зізнається, спочатку просто грав на ньому ігри, згодом стало нудно, спробував зайнятися чимось цікавішим – створювати їх, але це не припало до душі. Відтак Маркіян самостійно опанував декілька мов програмування і взявся за розробку власного сайту.

Про конкурс дізнався від вчителя інформатики, самостійно зареєструвався і мріяв хоча б потрапити у топ-100.

Високий результат конкурсу, який дав змогу Маркіяну вперше побувати у професійному IT-товаристві, надихнув хлопця до подальшого розвитку, впродовж зимових канікул 8-класник планує встигнути зробити ще один цікавий проект про роботів та їхнє призначення у сучасному світі.

За словами мами Лесі Ясюри, до цієї перемоги Маркіян прийшов самостійно.

«Ми надихали його підтримкою, коли дізналися про намір брати участь у конкурсі такого рівня, – каже мама. – Він готував проект два місяці, наполегливо засиджувався до пізньої ночі. Коли його робота народилася, ми з чоловіком були першими суддями. Однак паралельно обережно застерігали, що з першого разу не завжди щастить здобути перемогу. Йому це вдалося з першого, пробного, разу. Як мама переконалася, що справді найціннішими є інвестиції в освіту дітей. У випадку Маркіяна комп’ютер виправдав себе за 2 місяці».

За матеріалами ЗІК

Чат-бот Гаряча лінія