Дрогобич відвідали представники Німецького товариства міжнародного співробітництва: окреслили реалізацію нового проєкту
Дрогобич відвідали представники Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), яке реалізовує новий проєкт інноваційного розвитку громад – «Tolocar».
В межах проєкту, в Україну направляють мобільні робочі простори, щоб розширити можливості та навчити місцеві громади, за допомогою відкритих технологій, знань та інновацій. Толокари – це автомобілі, оснащені інструментами та обладнанням з відкритим вихідним кодом та витратними матеріалами, для підтримки гуманітарної діяльності в Україні, реалізації різноманітних проєктів з реконструкції та відновлення, відкритого виробництва, а також посилення знань та інновацій.
Для Дрогобича такий толокар також вдалось залучити – донори передадуть його Донецькому національному технічному університету, який переїхав до Дрогобича та відновлює тут очне навчання. Це стало можливим завдяки налагодженій співпраці та реалізації в громаді нового проєкту, за ініціативи КУ «Інститут міста Дрогобича» – під назвою «Дрогобич талант-хаб».
Вчора, 25 лютого, у Дрогобицькій міській раді відбулась зустріч з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та ДонНТУ. Гостей приймали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка. Візит відбувся за ініціативи ДонНТУ.
Посадовець презентував делегації інформацію про розвиток громади на основі інструментів цифрового врядування, про виклики, з якими стикалась та які долала громада, запозичені європейські практики, цифрові сервіси та прийняття стратегічно важливих рішень.
Важливий акцент зустрічі стосувався роботи, яка ведеться в громаді з метою підвищення якості освіти, стимулювання інновацій та технологічного прогресу. У цій роботі місто заручилось підтримкою закордонних партнерів, міст-побратимів та місцевих університетів – ДонНТУ, УКУ, ЛНУ.
Ми маємо чималий досвід подолання труднощів. Цей досвід ляже в основу побудови професійного талант-хабу. Також важливо, що ми маємо підтримку закордонних партнерів – Кракова, Битома та Грайфсвальда, які готові підтримувати нашу ініціативу не лише на словах. Ми хочемо, щоб Дрогобич став потужною базою та центром інновацій та інженерії і працюємо над цим”, – наголосив міський голова Тарас Кучма.
Гості, в свою чергу, розповіли про проект «Tolocar», мета якого – навчити громади бути самозарадними.
В межах нашої роботи, ми маємо досвід реконструкції пошкоджених будівель, облаштування шелтерів. Інший напрямок нашої діяльності стосується підтримки локальних просторів та місцевих бізнес-моделей. Нам приємно бачити, що ви самі розпочали роботу в цьому напрямку, налагоджуєте співпрацю з науковими колами та бізнесом, маєте бажання та потенціал до розвитку”, – наголосили представники GIZ.
Наприкінці березня, або ж на початку квітня обладнаний толокар від уряду Німеччини передадуть ДонНТУ. Його використовуватимуть для вступної кампанії університету, під час навчання та для популяризації технічної освіти в громаді.
За допомогою Дрогобич талант хабу у Дрогобицькій громаді працюють над впровадженням інноваційних методів навчання, тісної співпраці з бізнесом, стимулювання науково-дослідної діяльності та підтримку стартапів. Мета цієї діяльності – підвищення інвестиційної привабливості регіону та зменшення відтоку молоді і талановитих кадрів до великих міст.
Проект «Дрогобич Талант Хаб» є локальним втіленням міністерської програми «Український світанок 4.0». Ініціатива спрямована на модернізацію освітньої системи та адаптацію її до вимог четвертої промислової революції.