Дрогобич відвідали представники двох деокупованих громад Харківщини: працюють над відновленням та залученням інвестицій

14:36 13 Вересня 2024

Сьогодні, 13 вересня, до Дрогобича завітали представники Балаклійської міської військової адміністрації та двох громад – Балаклійської міської та Роганської селищної територіальної громади, що на Харківщині. Обидві громади перебували під російською окупацією. Після звільнення територій з-під окупації, органи місцевого самоврядування, за сприяння військової адміністрації, шукають нові партнерства для налагодження співпраці та залучення інвестицій і грантових коштів для відновлення та подальшого розвитку.

Делегацію прийняли заступник міського голови Юрій Кушлик, керуючий справами виконкому Віталій Вовків, директор КУ “Інститут міста Дрогобича” Володимир Кондзьолка, начальник управління соціального захисту населення Іван Терлецький та начальниця управління інвестицій та економічного розвитку Леся Лазунда – у світлиці Дрогобицької міської ради. Також в зустрічі взяли участь менеджери «Інституту міста» та фахівці управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій.

Після знайомства, гостям коротко презентували Дрогобицьку громаду, її потенціал, Стратегію розвитку та кроки, які втілюють з метою її реалізації та розвитку громади в цілому.

Делегація мала змогу ознайомитись з роботою органу місцевого самоврядування – зокрема в напрямку налагодження закордонних партнерств, залучення інвестицій, сфері соціального захисту населення, прийому внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх житлом.

Також сторони обговорили механізм надання житла з фонду Дрогобицької громади та формування рейтингової черги на основі запровадженої бальної системи.

У Дрогобицькій громаді її доповнили додатковими пунктами – сім’ї з числа ВПО можуть отримати додаткові бали за працевлаштування в громаді, а віднедавна додаткові бали нараховують сім’ям з числа ВПО, діти яких навчаються в закладах освіти Дрогобицької громади.

Для нас було проблемою те, що з півтори тисячі дітей з числа ВПО, лише третина розпочала навчання в наших освітніх установах, інші ж продовжують вчитись онлайн у своїх минулих школах. Ми намагаємось боротись з цим – адже лише очне навчання дає можливість дітям адаптуватись, знайти друзів та пройти процес соціалізації в новій громаді», – наголосив заступник міського голови Юрій Кушлик.

Балаклійці, в свою чергу, бачать іншу сторону медалі, так як переведення дітей до наших шкіл провокує закриття шкіл в їхньому регіоні та суттєве скорочення освітньої мережі на сході України. Та водночас всі усвідомлюють, що очне навчання є вкрай важливим, адже діти, які роками вчаться онлайн, не отримують якісну освіту та мають проблеми з соціальною адаптацією та спілкуванням у суспільстві.

Також гості розповіли про роботу над відновленням своїх громад після окупації та зацікавленість у залученні інвестицій, грантових коштів та міжнародних партнерів – адже це сприяє відбудові та розвитку українських територій.

Перейти до вмісту