Дрогобич – у ньому вся сіль! – Zruchno.Travel. ФОТО. ВІДЕО. ЗМІ

8 Листопада 0:00

Кожне українське місто чи містечко має якусь особливу цікавинку, яка може перетворитися на туристичний бренд, що приваблюватиме туристів. Одне місто запрошує на каву, інше – на оселедчики, а от Дрогобич кличе до себе на сіль! Це правда – кожен турист, який завітає до цього атмосферного містечка на півночі Галичини, просто обов’язково має скуштувати страву чи напій з дрогобицькою сіллю, а заодно відкрити для себе місто з багатовіковою історією, колоритними традиціями та цікавими музеями.

Солоний продукт має для дрогобичан особливе значення, адже соляний промисел годував їх ще за княжих часів – з ХІІІ століття у місті функціонує солевиварювальний завод. Від часу заснування солеварня була головним багатством та візитівкою міста. Зараз її можна вважати найстарішим постійно діючим промисловим підприємством в Україні. До того ж, сама технологія виробництва солі збереглася ще з періоду Середньовіччя – її досі випарюють з ропи на відкритому вогні. Керівництво підприємства повсякчас йде назустріч своїм гостям: якщо туристи хочуть побачити процес солеваріння, можна влаштувати оглядову екскурсію. А туристичний актив міста уже працює над новими проектами, які дадуть туристам можливість не просто спостерігати за процесом солеваріння, а й самостійно до нього долучитися.

Варто відзначити, що сьогодні назви багатьох вулиць Дрогобича пов’язані з солевиварювальним процесом, а продукт став офіційним туристичним брендом міста. Топки солі в усі часи зображували на історичних гербах міста й така сама топка зашифрована і в сучасному логотипі Дрогобича. В логотипі поєднуються силуети купи солі, астролябії (астрономічного інструмента) місцевого астронома Юрія Дрогобича і літера Д, а ще композиція доповнена посмішкою. Туристичний логотип міста обирала спеціальна комісія, а слоган – місцеві жителі, адже вони впевнені – у Дрогобичі вся сіль!

https://youtu.be/KM-yorSik88

Оскільки сіль – важливий компонент різноманітних страв, у Дрогобичі гостей з радістю частують оригінальними смаколиками. Візитівкою Дрогобича є ресторан “Сіль”, в якому можна скуштувати фірмові солені коктейлі, десерти та каву. Місцеві кав’ярні вміло поєднують чорне золото з білим – виходить дуже смачний та унікальний напій. Також у закладі пропонують страви, приготовані з додаванням солі за низьких температур: фреш-салати та мармурові стейки, які є запорукою здорового харчування.

У гастрокав’ярні “Кавун” можна спробувати каву та торт з сіллю, де купажують каву з кращих сортів арабіки та пропонують своїм відвідувачам скуштувати смачну випічку, а коронною стравою закладу є “Шакшука по-ізраїльськи”, куди входять болгарський перець, яйця, томати у власному соку, петрушка, паприка та дрогобицька сіль.

“Шакшука по-ізраїльськи”

Також на смачний обід до себе запрошує ресторан “Пастель”, який пропонує вареники на будь-який смак, а особливістю закладу є зелені вареники з бринзою та шпинатним соусом, підсолені місцевою спецією. Також туристи, що завітали у Дрогобич, мають змогу придбати брендовану сіль, яка може стати не лише пам’ятним, а й смачним сувеніром.

Вареники з ресторану “Пастель”

Проте, щоб відчути насичений смак міста, варто шукати його не лише у витончених стравах, а й у місцевій архітектурі та побуті. Він криється у стареньких вулицях та храмах, у таємничих підземеллях і в сучасних музеях. Варто лише прогулятися Шевченківською вулицею, завітати у Галерею ваг та до церкви святого Юра, побачити дрогобицький “Геліос”… Дрогобич – багатогранне місто, у якому кожен зможе відшукати свою сіль та неповторний смак.

Редакція Zruchno.Travel

Перейти до вмісту