Дрогобицька ОДПІ: Запитували – відповідаємо

0:00 16 Вересня 2016

У Дрогобицькій об’єднаній державній податковій інспекції відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. Пропонуємо до уваги відповіді на запитання платників податків, які надала начальник управління оподаткування юридичних осіб Дрогобицької ОДПІ Інга Василівна Халавка.

Юридична особа – платник єдиного податку отримала поворотну фінансову допомогу. Чи включаються такі кошти до оподаткування?

Згідно з п.п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу якщо платник єдиного податку третьої групи, який отримав поворотну фінансову допомогу, повертає ці кошти протягом 12 календарних місяців з дня їх отримання, тоді не враховує її у складі доходу. У разі неповернення платником єдиного податку третьої групи суми поворотної фінансової допомоги упродовж дванадцятимісячного строку, вона включається до складу доходу звітного періоду, в якому закінчився зазначений строк.

Чи враховуються при визначенні об´єкта оподаткування податком на прибуток отримані штрафи та пеня у разі неналежного виконання господарського договору?

Доходи у вигляді одержаних штрафів, пені, неустойки за порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов´язання та понесені витрати у вигляді визнаних платником податку штрафів, пені, неустойки беруть участь при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку без подальшого його коригування на такі доходи та витрати. Тобто, одержані штрафи, пені, неустойки відображаються у складі інших операційних доходів, визнані штрафи, пені, неустойки включаються до інших операційних витрат.

Чи оподатковуються кошти, отримані неприбутковою бюджетною установою у вигляді поворотної фінансової допомоги?

Суми кредиту або безповоротної фінансової допомоги, отримані неприбутковою бюджетною установою, не підлягають оподаткуванню за умови, що кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає зазначені доходи. При цьому надходження у вигляді сум кредиту або безповоротної фінансової допомоги повинні використовуватись виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

У разі недотримання цих умов така неприбуткова організація підлягає виключенню з Реєстру згідно з підпунктами 133.4.3 та 133.4.4 пункту 133.4 статті 133 ПКУ.

Чи повинен платник ПДВ роздрукувати податкові накладні, складені в електронному вигляді для надання їх контролюючому органу під час проведення перевірки?

Податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складені в електронній формі, повинні зберігатися платниками податку на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу здійснити перевірку їх цілісності на цих носіях.

Під час проведення перевірки платники ПДВ зобов´язані надати службовим особам контролюючого органу доступ до таких електронних носіїв інформації, а у випадках, визначених законом, також надати копії податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, засвідчені в порядку, встановленому законодавством.

Отже, законодавством не передбачено надання контролюючому органу під час перевірки податкових накладних на паперових носіях.

Перейти до вмісту