Дрогобицька громада у топ-лідерах Львівщини з проведення земельних аукціонів

11:32 11 Листопада 2021

Львівська область увійшла до топ-5 областей, в яких найактивніше оголошуються земельні аукціони. Про це інформують у Департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Минув місяць з моменту набуття чинності Постанови КМУ, яка запустила ринок оренди та продажу державної та комунальної землі несільськогосподарського призначення через систему «Прозорро.Продажі».

Розпорядження землями виключно через електронні аукціони стало важливою антикорупційною складовою земельної реформи та «земельної децентралізації».

У Департаменті економічної політики зазначають, що станом на 9 листопада за даними Prozorro.Продажі оголошено 285 аукціонів з оренди, та ще 145 — з продажу землі, з них відповідно 9 та 24 аукціони – у Львівській області.

Найбільш активними учасниками земельних аукціонів стали територіальні громади. Так, 4 з 5 земельних аукціонів оголосили саме органи місцевого самоврядування. У Львівській області з 33 аукціонів – 23 теж оголосили ОМС.

Серед місцевих громад найактивнішими є Бориславська міська рада — 6 аукціонів з продажу земель несільськогосподарського призначення та Дрогобицька міська рада — 6 аукціонів з оренди землі.

В управлінні майна громади Дрогобицької міської ради наголошують, що така форма продажу чи здачі в оренду комунальної землі сприяє наповненню бюджету, а весь процес відбувається прозоро на умовах конкуренції.

Перейти до вмісту