«Дрогобич може повернути собі статус міста, яке задаватиме тренди в освіті» – Олег Паска

13:07 20 Квітня 2023

Вчора Дрогобич відвідав начальник Департаменту освіти Львівської ОВА Олег Паска, який зустрівся з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та начальником відділу освіти Віталієм Вовківим, а згодом взяв участь в освітянському форумі, який відбувся у Науковому ліцеї імені Богдана Лепкого.

Дрогобицька громада зараз проходить черговий етап в реформуванні мережі освітніх установ. Щоб відповідати вимогам, які ставить перед всіма Міністерство освіти, освітні заклади мають бути адаптовані до затверджених норм.

Сьогодні фінансування освіти здійснюється за принципом «гроші йдуть за дитиною». Відповідно школи, в яких навчається недостатня кількість учнів, будуть недофінансованими. Відповідно постає потреба проведення заходів оптимізації чи реорганізації, які кількома роками раніше вже провели у Дрогобичі.

«Рішення, які приймаються, мають бути спрямовані в майбутнє. Тривалий час ми показували, що робимо, висвітлювали всі розрахунки, давали можливість освітянам подати своє бачення. Але досі залишаються люди, які просто проти. Через вперту безграмотну позицію осіб, які переживають лише за свої посади, ми можемо втратити все. Не можна цього допустити. Маємо спільно напрацювати план дій, бо в нас усіх одна мета» – наголосив міський голова Тарас Кучма.

Недофінансування мережі освітніх закладів виливається в мільйонні видатки з місцевого бюджету, які можна було б скерувати на покращення матеріально-технічної бази шкіл та підвищення якості освітніх послуг. Адже для організації процесів, які відповідатимуть вимогам Міністерства, потрібні колосальні кошти.

На цьому акцентують під час зустрічей в освітніх установах директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка та начальник відділу освіти Віталій Вовків, які спільно напрацьовують концепцію розвитку освіти Дрогобицької громади.

«Я пам’ятаю час, коли Дрогобич задавав тренди в освіті. Є потенціал і є можливості відновити це. Головне – це спільне бажання. Найлегше все поламати. Але потім буде в рази важче це відновлювати. Я пояснюю депутатам, – батьки порвуть вас у 2027 році за неефективні рішення, які приймаються зараз в 2023-му. Тому я дуже хочу, щоб ви напрацювали спільне рішення. Бо нема іншого шляху, окрім як пропонувати, обговорювати і змінювати» – наголосив у своєму виступі Олег Паска.

Всі проекти рішень пройдуть додаткове детальне обговорення серед освітян та депутатського корпусу ради.

Перейти до вмісту