Довгострокові рішення для ВПО: у Дрогобич завітали представники Агентства ООН у справах біженців

11:11 28 Лютого 2024

Вчора, 27 лютого, до Дрогобича завітали представники Агентства ООН у справах біженців. Делегація зустрілась з очільником громади Тарасом Кучмою та озвучила свої наміри в реалізації чергового проекту підтримки внутрішньо переміщених осіб – довгострокові рішення для ВПО.

Ініціатива робочої групи з планування довгострокових рішень та відновлення на рівні громад реалізовується під егідою Офісу Координатора системи ООН в Україні.

Початком ініціативи стало створення у Києві робочої групи на національному рівні, у якій спільно головують ПРООН, МОМ та УВКБ ООН, а також неурядові громадські організації.

Для реалізації проекту було відібрано дванадцять пілотних громад у шести областях. Серед відібраних громад у Львівській області – Дрогобицька та Стрийська.

Метою ініціативи є забезпечення підтримки органів влади та місцевого самоврядування України з боку міжнародної гуманітарної спільноти у зусиллях щодо пошуку довгострокових рішень для внутрішньо переміщених осіб стосовно покращення доступу до житла, роботи, надання адміністративних послуг тощо.

Найперше щиро дякую Вам за те, що робить ваша команда для підтримки ВПО у нашій громаді. З перших днів війни Дрогобич став не просто містом в тилу, а своєрідним хабом, який акумулював різну допомогу і перенаправляв її в міста, які постраждали від окупанта, а також на передові позиції до воїнів. Станом на сьогодні в нашому місті мешкає понад 8,5 тис. осіб із числа ВПО. 80% із них не мають куди повертатись по завершенню війни, адже знищені не просто їхні домівки, а цілі населені пункти. Тому ми хочемо, щоб внутрішньо переміщені особи почувались тут як повноцінні мешканці громади, – зазначив Тарас Кучма.

Також за словами очільника громади – місто має на меті реалізовувати три важливі напрямки роботи: – продовжити роботу над спорудженням житла для ВПО, – створення належних умов для дозвілля дітей і молоді (мова йде про спортивні майданчики та дитячі центри), а також – напрацювати механізм роботи у напрямку психологічної підтримки дітей і дорослих, зокрема військовослужбовців.

Перейти до вмісту