Дотація на велику рогату худобу та оброблювальні угіддя для фермерських господарств та фізичних осіб

15:43 7 Вересня 2022

Відділ економічних ресурсів та агропромислового комплексу інформує виробників сільськогосподарської продукції − фермерські господарства і, що важливо, фізичних осіб − про можливість отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення та спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності.

Така допомога передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918, в якій затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (посилання на постанову Уряду: https://cutt.ly/1XIzrKU).

Бюджетні кошти спрямовуються для надання підтримки за такими напрямами:
− бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
− спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Отримувач бюджетних коштів може скористатися лише одним із визначених напрямів.

Фінансова підтримка надається виробникам сільськогосподарської продукції − фермерським господарствам, в тому числі фізичним особам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь в розмірі 3100 грн за один гектар сільськогосподарських угідь (але не більше 372 тис. грн) або які утримують від 3 до 100 корів у розмірі 5300 грн за 1 корову (але не більше 530 тис. гривень).

Отримувач бюджетних коштів може скористатися лише одним із визначених напрямів.

Окрім того, підтримка надаватиметься лише тим виробникам, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі (посилання на Державний аграрний реєстр: www.dar.gov.ua). Додатково зазначаємо, що зареєструватись в Державному аграрному реєстрі можна вже сьогодні.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року. Граничний термін подання заявок − до 15 листопада поточного року, однак у разі використання бюджетних коштів у повному обсязі заявки на дотації реєструватись не будуть.

Просимо звернути увагу потенційних заявників на отримання коштів на оновлення та доповнення достовірних даних по реєстрації корів у Реєстрі тварин та відомостях про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду у Державному кадастровому реєстрі та Реєстрі речових прав.

Перейти до вмісту