Досвід створення КУ «Інститут міста Дрогобича» та Туристично-інформаційного центру цікавий Стрию: відбулась робоча зустріч

16:04 25 Листопада 2024

25 листопада у Дрогобич завітав голова ГО «Стрийське коло», керуючий відділенням Західноукраїнської регіональної дирекції АТ «ОТП Банк» Євген Тиченко. Гостя цікавило, як у Дрогобичі вдалось створити КУ «Інститут міста Дрогобича», які його завдання та функції, а також як на сьогодні розвивається туристична сфера міста.

Зустріч відбулась в КУ «Інститут міста Дрогобича».

За словами директора комунальної установи Володимира Кондзьолки – у 2015 році, коли чинний очільник громади Тарас Кучма переміг на виборах – місто мало низку боргів перед медиками, серйозно занепало виробництво, без оновлень була медична сфера та освіта. Зважаючи на це – було прийнято рішення виходити на новий рівень і розвивати управління містом на платформі Смарт Сіті. Це означало, що пріоритетом у роботі влади є прозорість. Окрім цього влада, через опитування і анкентування мешканців, консультується з громадою щодо важливості прийнятих рішень. Відтак роботу розпочинає сервіс «Відкрите місто» – де кожен мешканець може повідомити про проблему та бачити шляхи її розв’язання на різних етапах.

Згодом, за словами Володимира Кондзьолки,  якісними змінами та реформами вдалось охопити галузь медицини та освіти.

Позиція влади міста – гроші не на «проїдання», а на якісні оновлення важливих сфер життєдіяльності Дрогобича. Якщо мова іде про медицину – то це оновлення медичних закладів, палат та операційних із залученням коштів бюджетів різних рівнів та грантів, створення електронної черги до сімейних лікарів, Е-рецепт, Е-лікарняний тощо. Якщо мова іде про освіту – то це оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, яке полегшить процес самого навчання, як для учнів так і педагогів”, – наголосив Володимир Кондзьолка.

Також за словами керівника КУ «Інститут міста Дрогобича» – у місті нещодавно в новій редакції затверджено «Стратегію сталого розвитку Дрогобицької міської територіальної громади до 2030 року». А саме мова йде про зміни в частині молодіжної політики. Тут також тривав грунтовний аналіз та збір даних і пропозицій від громади і молоді міста. Процес координував КУ «Інститут міста Дрогобича».

Відтак гостя ознайомили із Концепцію інтегрованого розвитку територій Дрогобицької громади. Це відносно новий формат документа стратегічного планування, затверджений Урядом у 2022 році. Він визначає і напрями розвитку, і простір, де вони будуть реалізовані. Умовно — це стратегія розвитку, «накладена» на карту громади.

Концепція дає розуміння, як різні сфери життя узгоджуватимуться між собою в просторі. Це дозволить робити висновки про те, де на території громади сконцентровано забагато активностей, а де їх очевидно бракує. Також Концепція покликана запропонувати більш рівномірний розвиток території громади в умовах війни та повоєнного відновлення”, – підкреслив Володимир Конзьолка.

У другій частині робочої зустрічі – мову вели про туризм та те, як Дрогобичу вдалося стати туристичною Меккою Львівщини. За словами пана Кондзьолки – Туристично-інформаційний центр міста із своїм створенням напрацював низку цікавих маршрутів та екскурсій в місті, тісно співпрацює із містами-сусідами, що також дозволяє збільшити туристичні потоки в Дрогобич. Також завдячуючи консолідації зусиль влади громади та бізнесу у місті створено низку експонатів Вуличного музею, селфі точки, «Театралізовану вечірню екскурсія містом» тощо.

Перейти до вмісту