Достойно вшанувати подвиг полеглих Героїв: у Дрогобичі розпочали облаштування Алеї пам’яті

12 Лютого 12:07

У Дрогобичі триває робота з облаштування Алеї пам’яті – символічного місця, яке вшановуватиме подвиг всіх новітніх Героїв, які захищали Україну ціною власного життя.

На прохання матерів та дружин загиблих Героїв – у Дрогобичі вшанувати пам’ять полеглих захисників вирішили шляхом реалізації оригінального проекту, дизайн якого створила дружина загиблого Героя Руслана Сіксоя (Ультраса), – художниця Христина Соломчак.

Христина розробила дизайн майбутньої Алеї, який підтримали родини полеглих захисників. Після цього почалась кропітка робота над реалізацією проєкту – у Дрогобицькій міській раді щотижня збиралась робоча група, паралельно тривав збір коштів від небайдужих дрогобичан та меценатів.

Зокрема задля скерування коштів на добру справу, від свого денного заробітку добровільно відмовились працівники міської ради та підпорядкованих комунальних підприємств, долучились до проекту і підприємці. Жодних коштів з бюджету міської ради на реалізацію проєкту витрачено не було.

Проєкт реалізовується відділом соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей, у співпраці з управлінням цифровізації, інформаційної політики та комунікацій, які збирали, обробляли та систематизували фото та інформацію про полеглих Героїв – вихідців Дрогобицької громади.

Всю цю інформацію збирають на єдиному порталі – Електронному пантеоні полеглих Героїв, який презентують для відкритого доступу вже незабаром.

Сама ж Алея пам’яті представлятиме собою символічну арку у парку Степана Бандери, з розміщеними портретами полеглих захисників. На кожному портреті, окрім фото та короткої інформації про Героя, буде QR-код з посиланням на портал, де розміщено детальнішу біографічну довідку про кожного воїна, його життєвий та бойовий шлях, обставини загибелі та місце поховання.

Монтаж Алеї вже розпочали. Про старт робіт повідомив ветеран війни Леонід Федевич, який спільно з синами займався виготовленням металевих конструкцій арки.

Після монтажу Арки її доповнять плитами з фотографіями полеглих Героїв та символічними птахами. Вони символізуватимуть світлі душі Героїв, які віддали свої життя за Україну. Конструкція арки буде декорована вишиваним орнаментом.

Підтримати проєкт та долучитись до спорудження Алеї пам’яті полеглих захисників можна кожному, зробивши внесок до Благодійної організації «Благодійний Фонд Родини Веселого» за реквізитами р/р UA963005280000026008000035176 в АТ «ОТП БАНК», ЄДРПОУ 38642069.

Перейти до вмісту