Дощові зливи минули: Якого лиха негода наробила у Дрогобичі та як її ліквідували?

15 Серпня 0:00

13 пошкоджених будівель дитячих садочків та шкіл і 36 житлових будинків комунальної власності, затоплені приватні оселі та двори — саме такими є наслідки дощової негоди для Дрогобича.

Як повідомляють у відділі НС та ЦЗН ДМР, за одну добу 14 серпня у Дрогобичі випала більше, аніж місячна норма опадів — 100,4 мм. Зважаючи на таку ситуацію, міська система каналізування не впоралася з навантаженням і це спричинило затоплення вулиць і будинків. Більше того, з берегів вийшли річки.

14 серпня, одразу після завершення засідання комісії з надзвичайних ситуацій у ДМР о 8:30, скоординувавши зусилля, комунальні служби міста: КП «Управитиль ЖЕО», КП «Дрогобичводоканал», КП «Комбінат міського господарства» спільно з 2 Спеціальним центром швидкого реагування ДСНС України та Дрогобицьким РВ ГУ ДСНС України у Львівській області вирушили надавати дрогобичанам допомогу, — зазначає Андріан Вишницький, головний спеціаліст відділу НС та ЦЗН ДМР.

Впродовж цілого дня 14 серпня та половини ночі 15 серпня служби проводили відкачування води із підвальних приміщень житлових будинків та закладів освіти. Викачування води провели і в КНП «Стебницька міська лікарня», приміщення якої спочатку довелось знеструмити, бо у підвальному приміщенні знаходились електрощитові прилади.

Виймали з водяних пасток і автомобілі.

Вночі з 14 на 15 серпня дзвінків на «гарячу лінію» міста вже практично не було, оскільки надзвичайники та комунальники працювали оперативно впродовж дня.

Найбільшого підтоплення зазнали вулиці Зварицька, Солоний Ставок, Плебанія та Євгена Коновальця, де у підвальних приміщеннях окремих житлових будинках і досі проводять відкачування води.

Станом на сьогодні, 15 серпня, ситуація стабілізувалася, внаслідок припинення випадання дощів вода з вулиць міста зійшла.

«Впродовж наступних днів проводитимуть обстеження будинків, які постраждали внаслідок негоди, після чого зможемо назвати суму завданих збитків та розглядати можливість відшкодування коштів», — додає Андріан Вишницький.

До того ж, за поданням Управління праці та соціального захисту населення ДМР, рятувальники працювали над відселенням з вулиці Плебанія одинокої особи, яка перебуває на обліку соціальних служб, однак дрогобичанка відмовилась відселятись, оскільки загрози її життю чи здоров`ю не було.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма та депутатський корпус ДМР висловили слова вдячності як працівникам комунальних підприємств міста, так і державним структурам за оперативну роботу з ліквідації негоди у місті.

У п’ятницю, 16 серпня, у міській раді планують брифінг щодо ліквідації наслідків негоди, яка завдала шкоди місту впродовж 14-15 серпня за участі керівників та представників державних структур, комунальних підприємств міста та структурних підрозділів ДМР.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія