Дорадча демократія: робота з фокус-групами посилить комунікацію між громадою та представниками органу місцевого самоврядування

16:08 12 Травня 2023

Комунікація – важливий процес у прийнятті рішень. Зважаючи на тенденції в інформаційній площині, виклики пов’язані з дією воєнного стану, роботою структурних підрозділів, оперативному роз’ясненні тих чи інших намірів, рішень або дій, Відділ цифровізації, інформаційної політики та комунікацій ініціює створення фокус-груп, до складу яких залучатимуть мешканців громади, які готові фахово долучитися до управлінських процесів та вирішення проблем.

Це дасть змогу не лише інформувати мешканців громади, а й посилить комунікаційний процес, шляхом консультацій з фахівцями щодо можливих шляхів вирішення проблем, враховувати різноманітні ризики та застереження, формувати нові підходи до прийняття ефективних рішень шляхом пошуку компромісу та формування так званого «Банку ідей» для подальшої їх реалізації структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради та її комунальними підприємствами, керівництвом, депутатським корпусом та виконавчим комітетом.

Пріоритетом у прийнятті будь-яких рішень є затверджена Стратегія розвитку Дрогобицької міської територіальної громади.

На сьогодні ефективним інструментом діалогу з громадою є комунікаційно-інформаційна система “Дрогобич – Smart City”, яка містить низку електронних сервісів, в тому числі й електронної демократії. Новий підхід дасть змогу проводити прямі зустрічі з мешканцями, які справді зацікавлені у розвитку громади.

Сьогодні ми спостерігаємо неординарну ситуацію. З одного боку, попри воєнний стан і різні фінансові обмеження, структурні підрозділи та комунальні підприємства виконують свою роботу та покладені на них обов’язки. Бачимо, як мешканці вболівають і цікавляться питанням розвитку інфраструктури та благоустрою території, екологічними питаннями, розвитком економіки та іншими галузями. Більше того, часто мешканці чи соціально-відповідальний бізнес самостійно долучаються до різноманітних ініціатив. А з іншого боку – ми бачимо, як будь-які старання нівелюються деструктивними коментарями та інформаційними вкидами у соціальних мережах. Тому окрім звиклих зустрічей з громадою, виникла потреба формування експертного середовища та взаємодії з фокус-групами, – коментує начальник відділу ЦІПК Зеновій Квасній.

З огляду на те, що у стрічці різноманітних коментарів, часто активні мешканці подають й фахові пропозиції, важливо, щоб ця інформація не просто залишилася на просторах Інтернету, а була врахована при прийнятті рішень відповідними керівниками, на тематичних засіданнях чи формуванні рішень сесій або виконкому, стратегічних планах.

В умовах сьогодення вкрай важливо, щоб мешканці користувалися офіційною інформацією, а відповідальні посадовці давали коментарі на ті питання, які в першу чергу цікавлять громаду та журналістів.

Тому закликаємо мешканців подавати свої заявки та долучатися до фокус-груп.

Пропонуємо наступні сфери компетентності:

– Урбаністика: благоустрій та інфраструктура, розвиток громадських просторів,

– Екологія: озеленення, поводження з побутовими відходами, водопостачання та каналізування,

– Цифровізація та ІТ-технології,

– Економіка, інвестиції, бізнес та сільське господарство,

– Гуманітарна галузь: охорона здоров’я, освіта, культура,

– Туризм та промоція,

– Соціальна сфера,

– Інше (ваша пропозиція).

Подати заявку можливо за посиланням: https://forms.gle/K3rfsx5cE4EgtHXQ7

Після опрацювання заявок, охочих мешканців запрошуватимуть долучатися до консультацій, експертних круглих столів та інших комунікаційних заходів, відповідно обраній ними компетентності.

Нагадуємо, принцип партнерства громади, бізнесу і влади – основа реалізації стратегічного розвитку міст та сіл Дрогобицької громади.

Перейти до вмісту