До відома внутрішньо-переміщених осіб

0:00 21 Жовтня 2016

Який Порядок взяття на облік внутрішньо – переміщених осіб? Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо – переміщеної особи передбачає, що для взяття на облік внутрішньо-переміщена особа подає заяву до управління праці та соціального захисту населення.

Де брати заяву та які документи додаються до заяви? Заява встановленого зразка надається внутрішньо-переміщеній особі безпосередньо в управлінні. Під час подання заяви про взяття на облік заявник пред’являє паспорт або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує її соціальний статус.

На який період видається довідка про взяття на облік внутрішньо–переміщеної особи? Довідка, видана до 20 червня 2016 року, яка не скасована і строк дії якої не закінчився (тобто з дня видачі чи продовження не минуло 6 місяців), є дійсною та діє безстроково. Довідки, видані після 20 червня 2016 року є безстроковими.

Чи потрібно звертатися за продовженням або обміном довідки, якщо шестимісячний термін її дії закінчується після 20 червня 2016 року? Зміна терміну діючої довідки станом на 20 червня поточного року з обмеженим терміном дії 6 місяців на безстроковий буде проведена підрозділами соціального захисту населення без звернення внутрішньо переміщених осіб, також відсутня потреба обмінювати таку довідку на новий зразок.

В який термін видається довідка про взяття на облік? Довідка про взяття на облік видається у день подання заяви на безоплатній основі.

У яких випадках скасовується довідка про взяття на облік внутрішньо – переміщеної особи? Підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо -переміщеної особи є: • подання нею заяви про відмову від довідки • скоєння злочину • повернення до покинутого місця проживання • виїзд за кордон • подання завідомо недостовірних відомостей.

Хто приймає рішення про скасування дії довідки? Рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо–переміщеної особи приймається начальником управління соцзахисту.

У який термін таке рішення надається внутрішньо–переміщеній особі? Рішення про скасування дії довідки надається внутрішньо-переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

На які соціальні виплати можуть розраховувати внутрішньо-переміщені особи? Внутрішньо – переміщеним особа, які стоять на обліку в соцзахисті надається щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг.

На який термін надається така допомога? Дана допомога призначається з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Хто виплачує дану допомогу? Грошова допомога виплачується шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий в установі Ощадбанку.

Хто приймає документи для отримання грошової допомоги? Ощадбанк приймає від уповноваженого представника сім’ї документи, необхідні для отримання грошової допомоги, у т.ч. і на наступний шестимісячний строк.

Який розмір допомоги? Грошова допомога внутрішньо – переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів у розмірі: • для непрацездатних (пенсіонери, діти) – 884 грн. на одну особу • для інвалідів та для осіб, які втратили працездатність – прожитковий мінімум (зараз це 1130грн.) • для працездатних осіб – 442 грн.

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї але не може перевищувати 2400 грн.

Управління праці та соціального захисту населення

Перейти до вмісту