Як діяти, якщо вручили повістку, але є «бронь»? – інформує відділ з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами

14:19 7 Грудня 2023

Вручення повістки особі, заброньованій за органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою чи організацією – не є порушенням законодавства. Стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає обов’язок громадян з’явитися до ТЦК та СП (військкомату) за повісткою або мобілізаційним розпорядженням.

Це обов’язок всіх громадян, незалежно від віку чи наявності відстрочки. Відтак, заброньовані громадяни, як і всі інші, зобов’язані з’явитися до відповідного ТЦК та СП у зазначений у повістці термін, але мобілізувати їх не зможуть, оскільки, роботодавець бронюванням забезпечує тимчасове звільнення таких працівників від мобілізації. Відповідно, таку повістку буде анульовано.

Щоб уникнути отримання повістки, особи, які мають «бронь», повинні носити із собою такий документ та пред’являти його під час вручення повістки.

Відповідно до статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

– заброньовані на період мобілізації та воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Якщо ви отримали повістку, але маєте «бронь», з’явитися у військкомат потрібно, взявши з собою наказ про бронювання. Мобілізувати заброньованого працівника не можуть.

Перейти до вмісту