До уваги застрахованих осіб!
Одним із напрямів роботи Фонду соціального страхування України є забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням. Так, за підсумками І кварталу 2021 року за кошти Фонду медичною реабілітацією на базі санаторно-курортних закладів було забезпечено 2 138 застрахованих осіб і їх дітей.
Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за такими профілями:
– нейрореабілітація (підгострий період інсультів, підгострий період черепно-мозкових травм);
– м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання, підгострий період опіків);
– кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, стан після пролікованої нестабільної стенокардії, підгострий період після операцій на серці, підгострий період після операцій на легенях, підгострий період захворювань легень, цукровий діабет);
– інша (соматична) реабілітація (підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи, підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах);
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
– медико-психологічна реабілітація учасників АТО.
Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання за наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.
Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39, визначено, що застрахована особа має право на лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань, за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Застраховані особи скеровуються на реабілітаційне лікування безпосередньо із профільних стаціонарів (з відкритим листком непрацездатності) за наявності показань та з врахуванням протипоказань.
Представник Фонду надає застрахованій особі перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби та пропонує вибрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, робочим органом виконавчої дирекції Фонду та санаторно-курортним закладом.
Звертаємо увагу, що усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб.
Додаткові консультації можна отримати у фахівців Дрогобицького відділення УВД ФССУ у Львівській області за телефоном: (0244) 3-79-89.
Адреса електронної скриньки Дрогобицького відділення: [email protected]
Дрогобицьке відділення УВД ФССУ
у Львівській області
Фото: Укрінформ