До уваги малого та середнього бізнесу громади: діє грантова програма для українських переробних підприємств

8:49 24 Липня 2023

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» пропонує грантову програму для українського переробного МСП – підприємствам приватної форми власності для підтримки інноваційної трансформації та розвитку.

Гранти підтримуватимуть МСП у діяльності, яка сприяє виробництву інноваційних продуктів, модернізації виробництва, скороченню ручної людської праці, у поєднанні зі створенням більш висококваліфікованих робочих місць, підвищенню енергоефективності та ефективності використання інших ресурсів (наприклад, води) та поводження з відходами (наприклад, зменшення відходів, їх переробка), підвищенню відповідності стандартам охорони навколишнього середовища, ощадливому виробництву та у подібних видах діяльності, які сприяють побудові технологічної, сучасної, цифрової переробної промисловості, імпортозаміщенню на українському ринку та/або експорту української продукції для заповнення ніш, які раніше займала російська та білоруська продукція, локалізація виробництва товарів потрібних для відбудови.

Програмою передбачено надання гранту підприємствам переробної промисловості (секція С КВЕД – 2010), крім підприємств, що працюють в сфері виробництва алкогольних напоїв, тютюнових виробів, коксу та продуктів переробки нафти, хімічних речовин і хімічної продукції, фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, поліграфічної діяльності, ремонту і монтажу машин і устаткування, в медичній сфері, а також підприємств, що виробляють будь-яку продукцію, яка може розглядатися як зброя, боєприпаси чи продукція подвійного призначення.

Діяльність, яка може бути підтримана в рамках цього ЗПЗ включає, але не обмежується наступним:

– впровадження інноваційних рішень, інструментів та бізнес-моделей для підвищення ефективності та продуктивності бізнесу;

– придбання обладнання, апаратного забезпечення для вдосконалення процесів /продуктів/технологій;

– діяльність, пов’язана із запуском виробництва технологічно нового або вдосконаленого продукту, наприклад, закупівля послуг з автоматизації процесів, з розробки технічних специфікацій, технічних проектів;

– діяльність, необхідна для сертифікації продукції на відповідність національним або міжнародним стандартам якості та безпечності, або галузевим аудитам/сертифікаціям, необхідним для підвищення конкурентоспроможності та зростання;

– діяльність, пов’язана з масштабуванням випуску продукції, а також маркетинговим просуванням існуючого продукту на національному та закордонних ринках. Така діяльність не може включати допомогу в організації участі в торгових виставках, торгових місіях та подібних активностях;

– застосування передових виробничих і бізнес рішень у виробництві продукції (що може включати 3D-друк і адитивне виробництво, встановлення робототехніки та запровадження автоматизації процесів, застосування штучного інтелекту та передових технологій обробки даних).

Бюджет грантової заявки від 75 000 до 100 000  доларів США.

Заявки подаються у два етапи (І концепція/короткий опис та ІІ повна грантова заявка) та приймаються виключно в електронній формі, шляхом заповнення аплікації на платформі SUBMITTABLE за посиланням:

https://chemonics.submittable.com/login?login=1&returnUrl=%252fprojects%252fedit%252f98c95ead-07b3-49b3-b982-1e5c830eafc0 .

Подача та розгляд заявок відбудеться у три етапи:

1 дедлайн – до 15 серпня 2023 року включно

2 дедлайн – до 15 жовтня 2023 року включно

3 дедлайн – до 15 грудня 2023 року включно

На 1 етапі заявки не розглядатимуться на основі детальних критеріїв, а відбиратимуться на основі їхньої відповідності вимогам Програми USAID КЕУ та на оцінці можливості реалізації поданого проекту. Лише найбільш перспективні концепції будуть відібрані до 2 етапу. Детальніше з описом та вимогами до програми можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1KoAeE-wMKxDbFGZPHoKjeSU55O6viilQ.

Запитання щодо процесу подання заявок надсилайте на пошту: [email protected] та зазначте «RFA-2023-036» у темі електронного листа.

Перейти до вмісту