До 7 вересня у Дрогобичі завершать зйомки кінострічки про трагічну історію Галичини в роки московсько-комуністичної окупації. ФОТО

14 Серпня 0:00

«Дрогобицька Голгофа» – трагедія, у якій представлено події, пов’язані з мученицькою смертю Дрогобицьких Блаженних Священномучеників — ієромонахів Чину св. Василія Великого Северіяна Бараника, Віталія Байрака та Якима Сеньківського.

Спершу трагедію про історію Галичини в роки московсько-комуністичної окупації відобразили у виставі у виконанні акторського складу Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича.

Тепер історію про жахливу трагедію духовенства, інтелігенції, студентства, які потрапили у катівню НКВС-КДБ, що була у Дрогобичі на вул. Стрийській (нині меморіальний комплекс «Тюрма на Стрийській»), екранізовують.

У середу, 14 серпня, у Дрогобицькі міській раді відбулася нарада творців кінострічки, керівництва міста, структурних підрозділів ДМР та представників поліції, ДДПУ ім. І.Франка щодо організаційних та фінансових спектрів екранізації вистави.

Як зазначив автор сценарію, заслужений журналіст України Тарас Метик, попередньо для створення стрічки було передбачено 5 знімальних днів, тоді кошторисна вартість складала 301 тисячу гривень, тепер, необхідно відзняти ще додаткові епізоди, відтак заплановано вже 7 знімальних днів і кошторисна вартість буде більшою.

У результаті перемоги у конкурсі з обласного бюджету на підготовку фільму виділили 70 тис. грн, також коштами вже долучились меценати, однак повної суми немає. Тому під час наради сторони обговорили можливості залучення якомога більшої кількості меценатів, які б зголосилися допомогти не лише фінансово, а й наданням транспорту, пального, продуктів харчування для знімальної групи і акторів, поліграфічних послуг тощо. З цього приводу з відповідними проханнями звертатимуться і до підприємців Дрогобича.

Заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар наголосив, що екранізація подій 1939-1941 рр., 1944-1959 рр., які відбувалися на Галичині, та у Дрогобичі зокрема, є надзвичайно важливим моментом, який дозволить ще раз переосмислити важливість соборності нашої країни та навчатиме підростаюче покоління. Василь Качмар запевнив у підтримці з боку керівництва міста та доручив створити робочу групу з числа посадовців культурно-мистецького спрямування міськради, Департаменту міського господарства ДМР, університету та поліції, аби оперативно вирішувати питання, які виникатимуть у ході роботи.

Завершити зйомки потрібно вже до 7 вересня, оскільки після цієї дати всі знімальні групи будуть уже задіяні в інших проектах, — зазначив головний режисер фільму Олександр Король.

Знімати фільм планують не лише у Дрогобичі, а й на інших локаціях, зокрема у Львові.

Також знімальна група звертається до всіх з проханням допомогти у зборі відповідного спорядження для акторів при зніманні кінострічки, найголовніше — кирзових чобіт, пошитих ще у минулому столітті.

Вже цієї п`ятниці, 16 серпня, на 14:00 у Світлиці Дрогобицької Ратуші запланована зустріч із потенційними меценатами щодо підтримки екранізації фільму.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія