ДМЦСССДМ: У Дрогобичі проведено конференцію «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас!»
Світова громадськість відзначає 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що був започаткований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У цей день ,уже впродовж 28 років, по всьому світу люди висловлюють підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.
Тому, для привернення уваги мешканців нашого міста до цієї проблеми, за ініціативи Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено конференцію «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас!» у якій взяло участь 150 осіб із навчальних закладів м. Дрогобича. Доповідачами на конференції були о. доктор Роман Федько з темою “Легковажність” та психолог ДМЦСССДМ Галина Семенюк з темою “Зупинимо СНІД”. Також свідченням свого життя поділився відповідальний за реабілітацію РЦ “Дім Милосердя” Володимир Мироняк. Завершенням конференції став перегляд короткометражного документального фільму “AIDS”.
На даний час єдиним можливим дієвим методом у боротьбі з ВІЛ/СНІДом є інформування населення. Адже, якщо людина знає про свій ВІЛ-статус, то відповідною є її поведінка у суспільстві.
Напередодні конференції Центром проведено опитування серед жителів міста Дрогобича, респондентами якого стали 200 осіб, віком від 15 до 64 років. За результатами тестування стало відомо, що:
– 13,75 % зовсім не знають що таке ВІЛ,
– 49% не знають куди звертатись за допомогою,
– 45% не знають про наслідки інфікування ВІЛ та шляхи його передачі.
Саме тому проведення таких заходів є вкрай необхідним з метою інформування населення про ризики та шляхи інфікування ВІЛ, задля попередження нових випадків ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Дрогобицький міський центр соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді.