Для розвитку та масштабування бізнесу: «Інвест офіс» у Дрогобичі ділився з підприємцями кейсами для успішного написання грантів

15:06 15 Червня 2023

Повномасштабне вторгнення окупантів в Україну внесло свої корективи у різні галузі життя кожного міста та країни загалом. Бізнес у непростих умовах сьогодення теж гуртується заради спільної перемоги. Комусь довелось релокувати власну справу із гарячих точок у більш спокійні міста та регіони, хтось – розпочинає свій бізнес з нуля або ж через війну кардинально змінює вектор діяльності.

Щоб покращити фінансовий клімат на Дрогобиччині, заохотити підприємців шукати та отримувати гранти для свого подальшого розвитку – у Дрогобичі на базі Навчально-розважального центру «Зефір» 15 червня відбувся тренінг для підприємців регіону. Його метою було продемонструвати підприємцям дієві кейси із залучення грантів та розвіяти міфи про складність цього процесу.

Захід ініціював «Інвест офіс» спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) та за підтримки на місцях Управління інвестицій та економічного розвитку ДМР. Представники «Інвест офісу» розробили покрокову програму навчань та тренінгів «Фінансові можливості для підсилення українського підприємництва», в межах якої підприємці Львівщини можуть пройти безкоштовне навчання з отримання грантів для розвитку свого бізнесу. Таких тренінгів офлайн відбулось уже 20 по всій Львівщині і ще 10 – в онлайн режимі.

У Дрогобичі на тренінг завітали представники влади міста, зокрема перший заступник міського голови Роман Бейзик, представники Управління інвестицій та економічного розвитку ДМР на чолі із в.о керівника Наталією Яким, керівник філії Центру зайнятості у Дрогобичі Богдан Волошин, представники філії Ощадбанку, представники КУ «Інститут міста Дрогобича», ГО “Кузня здоров’я”, а також місцеві підприємці та представники бізнесу із сусідніх міст. Усіх учасників тренінгу привітав Роман Бейзик.

Приємно бачити на такому потужному заході еліту бізнесу Дрогобиччини – тут і молоді підприємці і ветерани. Найперше хочу подякувати військовим, завдячуючи яким сьогодні ми маємо змогу зустрітись тут і думати про розвиток економіки та підприємництва у нашому місті. Всі ці навчання та кроки на залучення грантів спрямовані на одну мету – зміцнення економічного клімату нашої громади. Оскільки розвиватиметься бізнес – розвиватиметься економіка міста. Тому бажаю усім присутнім здобути сьогодні нові знання та розвивати власні справи, масштабувати їх і виводити на нові рівні, – звернувся до присутніх перший заступник міського голови Роман Бейзик.

Коли слово взяла Тетяна Майорова, менеджер з комунікацій «Інвест офісу» то наголосила присутнім, що фахівцями їхнього офісу нещодавно було проведено опитування серед підприємців на предмет залучення грантів для розвитку свого бізнесу. Результати опитування негативно вражають – серед підприємців Львівщини, тільки 10% опитаних використовували гранти та інші види безповоротного фінансування. Відтак 72% підприємців – не залучали жодні гранти для вдосконалення чи розширення свого бізнесу. Відсутність інформації та досвіду використання таких інструментів і стали головними перешкодами у досягненні результату.

Так як «Інвест офіс», який є своєрідною платформою для фінансових потреб бізнесу, створили у вересні 2022 року за ініціативи ЛОВА, Львівської міської ради та Бізнес-школи УКУ – за пів року діяльності Офісу вдалось залучити понад 20 млн.грн грантових  коштів для підприємців, які до них звертались.

Тетяна Майорова зазначила – звертаючись в «Інвест офіс» підприємець отримує різносторонню допомогу в питанні написанні грантів – зокрема, фахівці офісу допомагають зробити:
– первинний аналіз бізнесу,
-оцінюють потреби клієнта,
-підбирають оптимальні варіанти грантів для бізнесу,
-допомагають подати заявку на грант, тощо.

У другій частині тренінгу – присутні працювали у групах, вивчали корисні кейси із написання грантів та слухали настанови від менеджерки з розвитку бізнесу «Інвест офісу» Юлії Плотки.

В «Інвест офісі» стверджують –  якщо у підприємців є питання чи потрібні консультації за допомогою слід звертатись за адресою: м. Львів, вул. М. Скорика (Чайковського), 13.

Перейти до вмісту