Для них насолодою були квіти, поезія, вишивки!

10:48 6 Лютого 2020

Україно!

Ти для мене книга  –

Прабатьків моїх,

Спадщина словянська. 

Ірина Сеник

Сучасний навчальний процес в закладі загальної середньої освіти покликаний сформувати гармонійну особистість. На зміну знаннєвій парадигмі прийшла парадигма компетентнісна. Однією з таких компетентностей є етнокультурна, яка є основою національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

Темі формування етнокультурної компетентності учнів, стимулюванню і розвитку потенціалу особистості, включення її в систему соціальних комунікацій було присвячено навчально-методичний семінар вчителів трудового навчання загальноосвітніх закладів мм. Дрогобича і Стебника, яке відбулось  4 лютого 2020 року на базі Дрогобицького ліцею №1 ім. І.Франка.

Свій досвід роботи презентувала вчитель вищої категорії Шильник Ірини Ігорівни. Педагог особливу увагу приділила ознайомленню учнів з творчістю народних мисткінь Галицького краю Емілії Кульчицької, Мирослави Кот, Ірини Сеник.

Учасники семінару переглянули відеофільм про Мирославу Кот, українську вишивальницю, заслуженого майстра народної творчості України, доцента кафедри матаналізу ДДПУ ім. І.Франка. Фільм було знято силами Ірини Ігорівни для Трускавецького телебачення. Це єдиний відеофільм про народну майстриню, яке було знято за її життя. Спільно з учнями, через використання проектної діяльності здійснено пошукову роботу, яка отримала ліричну назву «Для них насолодою були квіти, поезія, вишивки!».

До представлення творчості Ірини Сеник, української поетеси, вишивальниці, дисидента, члена Української гельсінської групи, були залучені учениці ліцею. Педагог продемонструвала результати проекту «Книжечка бабусі Ірини для чемної дитини» – вишита книжечка за фото втраченої вишивки Ірини Сеник. Особливої атмосфери заходу додала поезія Ірина Сеник, яку так душевно прочитали дівчата.   Українська пісня у виконанні шкільного вокального тріо, яке вже давно завоювало шанувальників за межами їх закладу освіти, додала заходу особливої атмосфери.

Ірина Ігорівна ознайомила з історією створення шкільного  кабінету-музею, як творчої лабораторії педагога і її учениць. Вона акцентувала увагу на тому, що музейна педагогіка стала вагомою складовою у формуванні інтересу до української мистецької спадщини.

З учасниками навчально-методичного семінару  було проведено майстер-клас з використання ізонитки. Спільна творчість, обмін новими ідеями та проектами – один із найкращих показників результативності навчально-методичного семінару. Саме про це говорили колеги-вчителі з освітніх закладів Дрогобича і Стебника.

В роботі семінару брала участь заступник директора з навчально-виховної роботи Калічак Ореста Ярославівна, яка дала високу оцінку професійної діяльності І.Шильник та проведеного нею  заходу.

Разумна Л.М., методист ММК

Перейти до вмісту