Депутати міськради вшанували пам’ять професора Михайла Шалати

12:01 5 Листопада 2021

У вівторок, 2 листопада, виповнився рік з дня смерті відомого професора Михайла Шалати. Нагадаємо, що рік тому Михайло Йосипович помер після перенесеної недуги – важкої форми коронавірусу.

Михайло Шалата – видатний дрогобицький науковий діяч, професор, публіцист, Почесний громадянин міста Дрогобича. У місті Котермака та за його межами Михайло Шалата відомий своєю науковою діяльністю, зокрема тим, що зробив значний  особистий внесок у дослідження творчої індивідуальності Маркіяна Шашкевича. Долучився до дослідження та промоції творчості та життя світоча нації – Івана Франка.

Професор брав активну участь у культурно-просвітницькому житті міста. Заснував Дрогобицьку «Просвіту». Долучився до встановлення пам’ятників Юрію Дрогобичу, Івану Франку та Тарасу Шевченку. Брав участь у багатьох масових заходах. Своїми виступами влучно охарактеризував громадсько-політичне життя.

Після Його смерті залишився великий багаж наукових та творчих доробків, яким сьогодні користуються науковці.

У четвер, 4 листопада, під час чергового сесійного засідання з доповіддю про життєвий шлях Михайла Йосиповича виступила депутатка Марія Стецик. Після цього депутати вшанували пам’ять професора хвилиною мовчання.

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року вчена рада університету присвоїла Михайлу Шалаті почесне звання «Заслужений професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка» посмертно.

Перейти до вмісту