АНОНС: День міста у музеї “Дрогобиччина”

0:00 19 Вересня 2017

У День міста 21 вересня 2017 року усі філії нашого музею будуть відкриті та прийматимуть відвідувачів безкоштовно впродовж дванадцяти годин з 09.00 до 21.00.

Запрошуємо жителів та гостей міста скористатись гарною нагодою та навідатись до визначних музейних пам’яток, які є невід’ємною частиною культурно-мистецького та історичного простору давнього Дрогобича. У музеї можна буде перепочити від вуличного гамору святково міста, тим часом насолодитись самобутньою красою місцевих старожитностей та мистецькими здобутками сучасних дрогобицьких митців, осягнути всю історичну вагу нашого краю від епохи палеоліту до знакових історичних подій сьогодення, заглибитись у звитяжне минуле Дрогобича та його людей, щоб почерпнути силу та натхнення для майбутнього.

Безкоштовні екскурсії впродовж цього дня будуть проводитись о 12.00; 14.00; 16.00; 18.00; 20.00 год. у таких відділах музею «Дрогобиччина»: Церква Святого Юра, Галерея сакрального мистецтва, Палац мистецтв, Відділ історії, Відділ природи.

ЦЕРКВА СВЯТОГО ЮРА (вул. Солоний Ставок, 25)

Унікальний дерев’яний храм, який входить до реєстру пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО, із автентичними іконостасами, вівтарями, та малярством, що повністю вкриває стіни храму від підлоги до склепінь. Тут відвідувачі ознайомляться із творчістю знаного українського художника Стефана Медицького та його сина Івана, котрі розписали та оздобили храм Святого Юра. Оглянуть багатосюжетні біблійні цикли доповнені унікальними етнографічними мотивами, котрі розкривають середньовічну культуру і побут Галичини.

ГАЛЕРЕЯ САКРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА (вул. Січових Стрільців, 18)
У пам’ятці архітектури – віллі дрогобицького віце-бургомістра Якуба Фаєрштайна експонується велика колекція західноукраїнського іконопису, починаючи від невідомих майстрів XVІ ст. й закінчуючи знаними українськими художниками XIX – поч. XX ст. Тут можна оглянути пам’ятки української церковної культури: рукописи, стародруки, дерев’яну скульптуру та декоративну різьбу, церковний реманент, ковані надбанні хрести, ризи та хоругви. Експозиція розкриває перед глядачем можливість заглибитися у феномен ікони, відкрити глибокий зміст символіки іконопису, знайомить із здобутками дрогобицького мистецького осередку, як провідного центру малярства, різьбярства і золотарства у XVІІ–XVIІІ ст.
ПАЛАЦ МИСТЕЦТВ (вул. Т.Шевченка, 38)
Пам’ятка архітектури кінця XIX cт. Бруно Шульца описав цей палац як «Вілла Б’янки» у своєму оповіданні «Весна».Тут діє експозиція присвячена цьому видатному дрогобицькому письменнику та художнику, яка переносить глядача у Дрогобич міжвоєнного періоду. Експонуються збережені фрагменти стінопису Бруно Шульца, які митець створив під час німецької окупації в 1942 р. на замовлення німецького офіцера Ландау.
Також відвідувачів зацікавлять «Скарби графа Лянцкоронського», серед яких живописні полотна, графіка, скульптура, художня різьба знаних європейських митців XVII–поч.XX ст. Окрім цього експонується велика колекція декоративно ужиткового мистецтва, яку граф Кароль Лянцкоронський (1848–1933) зібрав під час своїх навколосвітніх мандрівок: меблі та вишукані предмети побуту XVII–XIX ст., італійська майоліка ХV–ХVІІ ст., китайський фарфор ХVІ–ХІХ ст., порцеляна відомих європейських фірм XIX ст., текстиль (макати та гобелени), зброя, художній метал.
Окрім цього, у залах Палацу мистецтв постійно проводяться виставки сучасних українських художників.
ВІДДІЛ ІСТОРІЇ розташований у пам’ятці архітектури – будинку колишньої повітової ради (вул. І.Франка, 32)
Тут глядачі можуть ознайомитись із епічною історією нашого краю. Експозиція містить археологічні матеріали – пам’ятки, знайдені під час розкопок на території Дрогобиччини, які відтворюють різні епохи від палеоліту до ранньозалізної доби. Представлена історія та культура середньовіччя – знахідки з давньоруського городища із с. Ступниця Дрогобицького району (Х-ХІІІ ст.) та розкопок передмістя давнього Звенигорода (ХІ-ХІІІ ст.), середньовічні ужиткові речі, одяг, посуд, меблі, реманент народних промислів та ремісничі знаряддя праці, торговельне середньовічне приладдя, музичні інструменти, артефакти пов’язані із солеварним та нафтопереробним промислом Дрогобича, а також артефакти новітньої доби: фотографії, документи, листівки, зброя, реліквії пов’язані з життям та діяльністю визначних вихідців із Дрогобиччини. В окремій меморіальній кімнаті розгорнуто експозицію про життя і діяльність полковника Армії УНР, Голови Проводу ОУН Андрія Мельника,. Тут представлено автентичні документи, особисті речі, світлини, нагороди та відзнаки часів І Світової війни, символіку ОУН та тематичну літературу. Окрема експозиція розповідає про найновіші події та дрогобицьких Героїв Майдану і АТО. Також діє окремий історичний відділ «Тюрма на стрийській» (вул., Стрийська,5) – історико-меморіальний комплекс із діючою експозицією на вшанування пам’яті жертв НКВС.
 
 

ВІДДІЛ ПРИРОДИ (вул. І.Франка, 32)
Відділ природи – перший, із відкриття якого розпочав свою діяльність дрогобицький музей ще у 1941 р. У обладнаних під експозицію господарських приміщеннях колишньої Повітової ради можна ознайомитись із геологією, рельєфом, кліматом, флорою і фауною краю. Тут експонуються геологічні зразки мінералів та ґрунтів, гербарії рослин, колекція мокрих препаратів риб і земноводних, опудала тварин. Багато експонатів понад 100-літньої давності походять із давніх природничих колекцій Раймонда Яроша та Хирівської єзуїтської школи на сьогоднішній день вже стали історичним раритетом.
Перейти до вмісту