День Гідності та Свободи: сьогодні Україна вшановує доленосні події

9:41 21 Листопада 2024

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають державне свято – День Гідності та Свободи. Саме в цей день, з інтервалом у дев’ять років, у Києві розпочались дві доленосні події: Помаранчева революція у 2004 році та Революція Гідності у 2013 році.

Протести українців, як відстоювання демократії та європейського курсу України, переросли у кровопролитні протистояння. Влада застосувала проти мирних протестувальників силу, мітинги намагались розганяти розстрілами, що призвело до ще більшого спротиву народу.

Українці продемонстрували, що єдність народу має велику силу, а Конституція України гарантує права та свободи громадян, вище яких не може бути жодна влада.

На жаль, під час протестів на Революції Гідності українці понесли болючі втрати. Розстріли на Майдані призвели до загибелі Небесної Сотні, повалення влади Януковича. Згодом росія анексувала Крим та розпочала військову агресію на сході, а в лютому 2022 року – повномасштабне вторгнення в Україну, яке триває досі.

Сьогодні українці вшановують подвиг людей, для яких Гідність та Свобода – є не просто словами, а головними пріоритетами в житті. Людей, які повстали проти несправедливості та жорстокості влади, відстоювали права та свободи людей, як найвищі демократичні цінності в державі та загинули за Україну та її розвиток.

Сьогодні, з нагоди вшанування Дня Гідності та Свободи, у Дрогобичі пройде пам’ятне Віче – воно відбудеться о 15:00 в Сквері Небесної Сотні.

Нагадуємо, у листопаді 2004 в Києві відбулась Помаранчева Революція. У 2005 році екс-президент України Віктор Ющенко заснував свято – День Свободи, але у 2011 році його наступник, Віктор Янукович, скасував це свято.

Через дев’ять років, 21 листопада 2013 року, українці вийшли на Майдан у Києві, через рішення уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Акції були мирними допоки 29 листопада влада не застосувала силу проти учасників мітингу. Вночі 30 листопада відбувся кривавий розстріл майданівців, після чого акції стали значно масштабнішими.

18-20 лютого вважаються найтрагічнішими днями того періоду: сутички в центрі Києва, підпал Будинку профспілок, та розстріл снайперами учасників протесту (Героїв Небесної сотні). Після цього тодішній президент Янукович втік з України, відбулися позачергові президентські вибори і президентом став Петро Порошенко. У листопаді 2014 року Петро Порошенко підписав указ про заснування Дня Гідності та Свободи.

Перейти до вмісту