День Героїв Небесної Сотні: У Дрогобичі вшанували пам’ять загиблих учасників Революції Гідності

13:30 21 Лютого 2021

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня у 2014 році під час Революції Гідності загинуло найбільше протестувальників проти тодішнього режиму. Відзначають день згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

У Дрогобичі традиційно скорботне віче відбулося у сквері Героїв Небесної Сотні. Панахиду за загиблими, серед яких й дрогобичани: Йосип Шиллінг, Богдан Вайда, Олег Ушневич, відслужили представники духовенства Української греко-католицької церкви, Православної церкви України та Української автокефальної православної церкви.

Участь у заході взяли дрогобичани, представники громадських, політичних та молодіжних об’єднань, учні навчальних закладів, депутати міської, районної та обласної рад, керівництво міста.

З промовами виступили міський голова Тарас Кучма, секретар ради Орест Каракевич, депутатка міської ради Марія Стецик.

В ході заходу дрогобичани масово поклали квіти та «Свічки Пам’яті» до пам’ятного знаку – лебедя, якого на лету пронизує куля снайпера.

«Ангелами пам’яті» оздобили територію скверу та пам’ятний знак фахівці відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту ДМР.

За інформацію Управління праці та соціального захисту населення, на підставі розпорядження міського голови Дрогобича від 12.02.2021р. №127 родині Героя Небесної Сотні Йосипа Шіллінга та 7 постраждалим учасникам Революції Гідності надано (серед них 2 осіб зі Стебника, 1 особа – з с. Бистириця) матеріальні допомоги на суму 8 тисяч гривень.

Перейти до вмісту