Делегація з Дрогобича перебуває з візитом на Харківщині

13 Липня 10:13

У свято Петра і Павла делегація з Дрогобича завітала на Харківщину.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма, разом з першим заступником Романом Бейзиком, керівником КП «Управитель ЖЕО» Олегом Майданюком та отцем-деканом Іваном Паньківим доставили чергову гуманітарну допомогу для харків’ян та військових, які боронять північно-східні терени від московського ворога.

На запрошення єпископа-емерита Ігоря Ісіченка, делегація взяла участь у богослужінні та заходах, з нагоди Його 30-річчя архиєрейської хіротонії.

Як зазначив міський голова, під час богослужіння у Свято-Дмитрівському храмі, мали велику честь зустрітись з Главою УГКЦ Святославом Шевчуком та представниками римо-католицької церкви.

За словами отця-декана Івана Паньківа, єпископ Ігор Ісіченко має тісний зв’язок з Дрогобичем ще з 1996 року, від коли приїздив з лекціями до нашої семінарії. Також він добре знався з владикою Юліаном Вороновським.

Побувала делегація з Дрогобича й у місцевому Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця, де надають гуманітарну допомогу та прихисток населенню. Тут обговорили подальшу співпрацю з владикою Василем Тучапцем, який дбає не лише про розвиток УГКЦ на Харківщині, а й допомагає харків’янам та військовим, залучаючи допомогу, в тому числі й з Дрогобича.

Під час візиту Тарас Кучма пригадав з поетом, громадським діячем, перекладачем Сергієм Жаданом події січня 2014 року, коли у Харкові відбувався Форум Євромайданів. Саме тоді прихисток майданівцям, яких переслідували «тітушки», надали у Свято-Дмитріївському храмі Української автокефальної православної церкви. Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Ігор (Ісіченко) – єдиний, хто погодився прийняти всеукраїнський форум Євромайданів.

Це наш черговий візит до Харкова. Важливо, що об’єднаними зусиллями з нашими партнерами, місцевим самоврядуванням та церквою, ми разом наближаємо нашу допомогу. Комунікація між органами місцевого самоврядування під час війни, плани щодо відбудови держави, розвитку громад – також тема, яку ми обговорили під час зустрічі з представниками місцевої влади. У підсумку скажу, що ми продовжуємо підтримувати громади, які постраждали у зоні бойових дій і за це велика вдячність нашим партнерам, в тому числі й міжнародним, які сприяють зі збором допомоги, – прокоментував Тарас Кучма.

Перейти до вмісту