Дефіцит йоду в організмі: чим він небезпечний та як з ним боротись?
Державна установа «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє про важливість достатнього рівня йоду в організму людини.
Дефіцит йоду є важливою медико-соціальною проблемою в багатьох країнах світу, яка безпосередньо пов’язана з харчуванням населення, насамперед дитячого. Фізіологічне значення йоду для організму людини полягає в тому, що він бере активну участь у функціонуванні щитоподібної залози, входить до складу її гормонів, які регулюють обмін речовин, енергетичні процеси і теплообмін організму.
У західних регіонах України, зокрема на Львівщині, актуальною є проблема йододефіциту.
Слід зазначити, що фізіологічною потребою для кожної людини є вживання відповідної добової дози йоду щоденно. Так, для дітей віком до 6 років, добова доза становить 90 мкг, 6-12 років – 120 мкг, для осіб старше 12 років -150 мкг, для вагітних – 200 мкг.
Масова профілактика йододефіциту розрахована на усіх жителів ендемічного регіону і передбачає вживання продуктів харчування, збагачених йодом. При цьому профілактична ефективність досягається при охопленні цими заходами понад 90 % населення.
З метою популяризації серед населення споживання продуктів, збагачених йодом, управління інвестицій та економічного розвитку просить власників та керівників торгових мереж Дрогобицької міської територіальної громади – акцентувати увагу покупців, методом розміщення інформаційного табло біля йодовмісних продуктів, та буклетів про доцільність споживання таких продуктів.
Перелік продуктів збагачених йодом: йодована сіль, яловичина, журавлина, свинина, фейхоа, курятина, виноград, індичатина, груша, кальмари, яблука, камбала, апельсин, креветки, вишня, хек, чорнослив, тріска, хурма, судак, полуниця, лосось, волоські горіхи, тунець, фісташки, крупа пшенична, морська капуста, молоко, картопля, яйце куряче, біла квасоля