Чому важливо створювати органи самоорганізації населення у межах Дрогобицької МТГ

11:09 14 Серпня 2021

Органи самоорганізації населення – ефективний інструмент управління субтериторіями у межах об’єднаної територіальної громади.

Після утворення Дрогобицької міської територіальної громади, територія управління зросла з 41 кв. км – меж Дрогобича, до 426,2 кв. км. Сьогодні до складу Дрогобицької громади входять 32 села, міста Стебник та Дрогобич.

Ключовим завданням створеної об’єднаної територіальної громади є підвищення ефективності управління, зокрема надходженнями та видатками місцевого бюджету.

Оскільки центр управління знаходиться у Дрогобичі, сільські ради ліквідовано, а за територіями закріплено старост, які відповідають за декілька населених пунктів, виникла потреба ефективного управління субтериторіями (селами та мікрорайонами міст). Законодавством України передбачено об’єднання громадян в органи самоорганізації населення. Така практика сприятиме й концепції, яку викладено у стратегії розвитку громади – управління громадою на основі цінностей та даних.

Після розформування сільських рад, громади сіл заявили про потребу локального вирішення проблем. Така ситуація й у містах. До прикладу, у мікрорайонах вулиці Самбірської, вулиці Коновальця та Млинок є різні проблеми, які потребують вирішення. Така ж ситуація й у Стебнику. Тому для місцевого самоврядування важливо, щоб громади субтериторій брали активну участь в управлінні.

У п’ятницю, 13 серпня, у міськраді відбулася зустріч з представниками ОСН у Дрогобицькій громаді. Участь у нараді взяли представники ОСН сіл Снятинка, Воля Якубова, Верхні Гаї та мікрорайону Млинки у Дрогобичі, начальник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, начальник управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій Зеновій Квасній, фахівець сектору зв’язків з громадськістю Володимир Дзерин, фахівці ЦНАПу Ірина Калічак і Наталія Василенко, депутат міськради Володимир Ханас. Нарада відбулася під головуванням заступника міського голови Володимира Коцюби.

Сьогодні на території Дрогобицької громади утворено дев’ять ОСН. Наразі ними сформовано перелік ключових проблем, які вони прагнуть вирішити. Тривають консультації щодо їх юридичної реєстрації.

Ми зацікавлені у взаємодії громади з владою. Практика створення ОСН – реальний інструмент залучення мешканців до ефективного управління територією, – наголосив Володимир Коцюба

Володимир Кондзьолка акцентував увагу представників ОСН на важливості не лише формування цінностей, а й розумінні кінцевого результату вирішення проблем та задоволення потреб.

Успіху можна добитися лише при ефективному управлінні, наповненні та розподілі бюджету, які спрямовані на розвиток території, а не на утримання, – зауважив Володимир Кондзьолка.

Присутніх закликали долучитися до формування бази платників податків, оскільки це сприятиме надходженню до бюджету, а відтак, й видаткам на субтериторії.

У підсумку, сторони домовилися про підготовку методичної бази та розміщення її на Інтернет-порталі ДМР, продовженні реєстрації ОСН та формуванні стратегії на 2022 бюджетний рік з урахуванням потреб субтериторій та податкових надходжень.

Перейти до вмісту