Чому одні дошкільні навчальні заклади розвиваються, а інші — ні?

12:38 8 Жовтня 2019

Заклади охорони здоров’я та загальноосвітні навчальні заклади проінспектовано. На черзі дошкільні навчальні заклади.

Так, з понеділка, 7 жовтня, розпочато низку перевірок ДНЗ у місті Дрогобичі та Стебнику, яку ініціював міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

«Ми перевірили ситуацію у медзакладах, перевірили школи, зараз комісійно перевірятимемо дитячі садки. Нам важливо знати ситуацію з середини у колективах, знати про реальний стан господарських справ, оскільки вступаємо у новий бюджетний рік», — прокоментував Тарас Кучма.

ДНЗ №29 «Дюймовочка» та ДНЗ №30 «Волошка» — перші ДНЗ, куди завітали посадовці з перевіркою.

За результатами перевірки у ДНЗ №29 було виявлено відсутність працівника на робочому місці з порушенням процедури відлучення, нестачу ліжок в окремих групах з розрахунку на одну дитину, суттєво низький температурний режим. Також з боку керівництва садка прозвучала низка скарг, які давно мали б бути вирішені спільно з відділом освіти. З огляду на ці факти міський голова зобов’язав відповідальних осіб надати офіційні пояснення, за результатами яких буде зроблено організаційні висновки.

З позитивного — було відзначено, що у 2016-2017 роках у ДНЗ реалізували проект громади з енергозбереження, а саме — провели заміну дверей та вікон.

У ДНЗ №«30» ситуація кардинально протилежна. Дотримано температурний режим, стежать за дисципліною працівників, проведено низку ремонтів приміщення як фасаду, так і внутрішніх приміщень.

За результатами перевірки Тарас Кучма наголосив, що ситуацію у садках і їх колективах в першу чергу залежить від самих керівників, їхнього вміння організувати роботу колективу, співпрацю з батьками, заохотити батьків давати дітей саме до їхніх садків.

«Кожного року з бюджету міста виділяються кошти на ремонт та покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів. Також залучаються кошти в межах участі у проектах та конкурсах. Однак належний стан у ДНЗ вдається утримувати завдяки співпраці з батьками та меценатами. Тому велика подяка тим батькам, які долучаються до вдосконалення умов перебування у садках не лише їх, а й інших дітей. В наступному році ми продовжимо практику розвитку ДНЗ, шляхом участі у різноманітних проектах та конкурсах, що дає змогу залучати додаткові кошти», — резюмував Тарас Кучма.

Як повідомили в управлінні фінансів ДМР, за період з 2016 року на утримання дитячих садків: ремонт приміщень, дахів та закупівлю обладнання додатково було виділено 8 млн 233 тис. грн. І лише у 2019 році на виплату заробітних плат, оплату комунальних послуг та інші послуги на дитячі садки було скеровано 138 млн грн.

Перейти до вмісту