Читаємо Шевченка разом
Шевченкові дні як в Україні, так і по всьому світі відзначаються по-різному. Грандіозні вечори пам’яті, виховні години, флешмоби, покладання квітів до пам’ятників, концерти, круглі столи, голосні читання та інші заходи організовують люди, щоб віддати шану національному генію.
А як сприймає молодь особистість Шевченка? Наскільки близьким він є для них? Сьогодні жваво обговорюється питання «осучаснення» поета для підлітків та молоді, з метою зробити Тараса Григоровича ближчим та зрозумілішим. Світ героїв Шевченка, та й самого автора, надто далекий від сучасних дітей, їхніх інтересів та цінностей. Як зробити проблеми з творів класика, мотивацію його персонажів та декорації доби ближчими й зрозумілішими? Як адаптувати і наблизити ті реалії до сьогодення? Як зруйнувати стіну упереджень та визволити Шевченка з полону стереотипів?
На ці питання спробували знайти відповіді учитель української мови та літератури Олександра Пецкович разом з учнями 8 класу гімназії №15 імені Степана Бандери.
У Центральній бібліотеці ім. В. Чорновола, де панує дух літератури, влаштували голосні читання, активно обговорювали актуальність Шевченкових ідей. Цікаво було спостерігати як учні розмірковували та уявляли собі Шевченка нашим сучасником. Якою була б його громадянська позиція? Хто він за професією? Як одягався б? Чи був би він успішним блогером? Чи писав би твори на тему російської агресії?