Чергові провокації та збурення в інфопросторі: чи закупляла КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» медобладнання за завищеними цінами 

15:15 14 Березня 2024

У ці дні соціальні мережі облетіла інформація від одного з місцевих ресурсів, який стверджує, що в минулому році КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» через систему публічних закупівель «Прозоро» здійснила низку закупівель медичного обладнання за завищеними цінами. Відтак, лунають звинувачення у сторону як керівництва медичного закладу так і безпосередньо міста щодо буцімто «безпрецедентного дерибану місцевого бюджету». Таку категоричну, серйозну та обвинувачувану інформацію ресурс подав із явним порушенням усіх прав та норм журналістики, тим самим здійснивши елементарний наклеп на органи місцевого самоврядування та медичну галузь міста. Оскільки, фахового коментаря від адміністрації лікарні чи головного медика відділу охорони здоров’я Дрогобича не те, що не опубліковано, до медичних фахівців за такого роду роз’ясненнями навіть й не звертались. Як то кажуть – звинувачення є, а думка професіоналів не взята до уваги абсолютно.

Натомість, факти, щодо буцімто завищених цін придбання медобладнання дрогобицькою лікарнею ресурс подає із того, що його працівники в телефонному режимі обдзвонили кілька фірм постачальників медапаратури та виписали їхні ціни, відтак порівняли із витраченими лікарняною установою згідно публічного майданчика закупівель «Прозоро».

Крапки над «і» у даній ситуації надав керівник КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» Андрій Коцюба. За його словами – наведена інформації щодо цін від окремих постачальників є абсолютно недоречною у цій справі та такою, що спрямована заплямувати авторитет міської лікарні та її керівництва. Оскільки, усі закупівлі медустанова міста згідно закону повинна та й здійснює виключно на публічному майданчику закупівель «Прозоро». Туди виставити свої пропозиції мають змогу усі зацікавлені у цій процедурі постачальники. Чому постачальники, які пропонують нижчі ціни на обладнання – не приймають участь в публічній системі закупівель  – питання відкрите та стосується суто їх. Не виключено, що обладнання, яке пропонують певні фірми за суттєво зниженими цінами, є без гарантії, та б/у.

Підкреслюю, що публічні закупівлі в електронній системі «Прозоро» КНП «Дрогобицькою міською лікарнею № 1» за 2023 рік здійснено без порушень чинного законодавства, усі вимоги процедури закупівлі дотримані. Враховуючи тотальний контроль на кожному з послідовних етапів в електронній системі публічних закупівель «Прозоро», усунення людського фактору та суб’єктивного впливу на публічні закупівлі в електронній системі «Прозоро» – є абсолютно виключеним. Тому вести мову про закупівлю медичного обладнання нашою лікарнею за завищеними цінами – є абсурдно. Беручи до уваги усе наведене вище, вимагаємо, у найкоротший термін, в автора публікації оприлюднити публічні вибачення або ж  спростування цієї інформації. У випадку відсутності спростувань, вказаних в публікації, адміністрація КНП «Дрогобицька міська лікарня № 1» для захисту честі, гідності та ділової репутації зберігає за собою право звернутись в правоохоронні та судові органи з вимогою притягнення до відповідальності автора статті, згідно вимог чинного законодавства України, – наголосив Андрій Коцюба.

Окрім цього, Андрій Коцюба додає – враховуючи відсутність звернень в правоохоронні чи контролюючі органи особою, яка писала статтю і якій відомі факти порушення закону, вказує на порушення вимог Кримінального Кодексу України, а саме – зобов’язання звернення в правоохоронні органи для припинення вчинення злочину. Відсутність звернень в правоохоронні чи контролюючі органи про вчинення злочину органами місцевого самоврядування та/чи їх посадовими особами класифікує дії автора публікації та керівництва ресурсу як приховування злочину.

Перейти до вмісту