Через нестачу коштів на виплату зарплат медикам Дрогобича та Стебника юристи ДМР готують претензійні заяви до прилеглих територій

29 Травня 0:00

Медичним працівникам вторинної ланки, які надають допомогу в умовах стаціонарного лікування, сповна виплатили заробітну плату за квітень. Для цього з міського бюджету Дрогобича було виділено 3 мільйони 391 тисячу гривень.

Про це повідомив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба.

На виплату заробітних плат за травень не вистачає 5 мільйонів 408 тисяч гривень. За словами Володимира Чуби, загальний зарплатний фонд за травень для вторинної ланки складає 10 мільйонів 500 тисяч гривень, однак із врахуванням медичної субвенції з держбюджету та коштів міського бюджету вийшло трохи більше, ніж половина суми.

Розмір медичної субвенції з держбюджету на травень, як зазначив посадовець, становить 3 мільйони 942 тисячі гривень.

З цього приводу міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив юридичному відділу ДМР спільно з відділом охорони здоров`я ДМР напрацювати претензійні заяви до прилеглих територій щодо повернення міжбюджетних трансфертів за пролікованих хворих прилеглих територій у медичних закладах Дрогобича.

Тарас Кучма роз`яснив, що з первинної ланкою, де медична реформа діє, проблем з виплатою заробітних плат немає. «Сьогодні сімейні лікарі, педіатри та терапевти, які підписали відповідну кількість декларацій з пацієнтами про надання медичних послуг, отримують в рази вищу заробітну плату. Однак вторинна ланка надання медичної допомоги продовжує працювати за старою системою і кошти з державного бюджету виділяються територіально, за місцем реєстрації пацієнта. Мешканці Дрогобицького району та прилеглих міст лікуються у медичних закладах Дрогобича, а керівництво цих територій повертає кошти — міжбюджетні трансферти, за своїх мешканців, частково, або взагалі відмовляється.

Ми повинні відстояти повернення законно зароблених нашими медичними працівниками коштів, аби виплатити їм заробітні плати. Відтак кошти міського бюджету ми зможемо скерувати на вирішення комунальних питань, а не на зарплати», — зазначив Тарас Кучма.

До слова, на 2019 рік Дрогобицький район передбачив для Дрогобича 5 мільйонів гривень на міжбюджетні трансферти з середньорозрахованої на цей рік суми, яка становить близько 26 мільйонів гривень.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія